KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Zagrali z okazji Dnia Papieskiego

Dodano:
garwolin - Zagrali z okazji Dnia Papieskiego

13 października w całej Polsce obchodzony był XIX Dzień Papieski. Z tej okazji w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Nie zabrakło pieśni lubianych przez papieża i jemu dedykowanych.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 19 lat. 13 października wspominano św. Jana Pawła II i 40. rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, a także osobę kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który wkrótce ma zostać beatyfikowany. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to jednocześnie tytuł książki „Wstańcie, chodźmy!”.

Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie włączyło się w ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Kilkudziesięcioosobowy zespół pod batutą Zbigniewa Miętusa wykonał pieśni patriotyczne, religijne, dedykowane papieżowi i lubiane przez świętego Jana Pawła II. Instrumentalistom towarzyszył wokalista Tadeusz Talarek.

Zebrana w sali widowiskowej publiczność mogła usłyszeć między innymi takie utwory jak „Barka”, „Abba Ojcze”, „Nie lękajcie się”, „Abyśmy byli jedno”, „Alleluja”, „Mario, czy Ty wiesz” oraz „Czarno Madonno”.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 22

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.