KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 13 października 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 13 października 2019 r.)

W ubiegłym tygodniu strażacy wyjeżdżali wielokrotnie do kolizji i wypadków. Do pożaru domu doszło w Miastkowie Kościelnym. Sprawdź inne interwencje strażaków.


7 października 2019 r.
Pożar w pomieszczeniu pralni w Trojanowie

Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w pomieszczeniu pralni znajdującym się w budynku hotelu w Trojanowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie oddymiono pomieszczenie i wyniesiono z niego spalony sprzęt AGD. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

9 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Woli Rębkowskiej

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczył trzy samochody osobowe: Renault Clio, Skoda OCTAVIA oraz Fiat PANDA. Samochodami podróżowały trzy osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastępy OSP.

10 października 2019 r.

Pożar budynku drewnianego w Miastkowie Kościelnym

Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku usługowego w Miastkowie Kościelnym. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego do budynku oraz podaniu prądów wody z zewnątrz, a także do wnętrza obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania i przewietrzania budynku oraz wynoszeniu spalonego materiału na zewnątrz, w celu dokładnego przelania. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

11 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Clio oraz Fiat Seicento. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich przybyłym na miejsca zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastępy OSP.

REKLAMA:


Grupa osób spadła z tratwy do wody w parku rozrywki w Mościskach.
O godz. 13.31 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w parku rozrywki w miejscowości Mościska grupa osób złożona z opiekuna i pięciu osób niepełnosprawnych przebywających na tratwie wpadła do wody. Wszystkie osoby zostały wydobyte na brzeg przed przybyciem zastępów straży. U jednej kobiety stwierdzono brak funkcji życiowych. Strażacy udzielili wsparcia przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili obecni na miejscu ratownicy. Czynności te spowodowały przywrócenie funkcji życiowych. Ponadto strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednym z nich przetransportowano kobietę do szpitala. Pozostałym osobom udzielono pomocy na miejscu zdarzenia. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły cztery zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

12 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi oraz Mercedes. Pojazdami podróżowały cztery osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

13 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe na S17 w Puznówce

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej S17 w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra oraz Ford Focus. Łącznie pojazdami podróżowało sześć osób. Równocześnie z zastępami straży pożarnej na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.