KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzieci z Przedszkola w Michałówce dowiedziały się jak powstaje chleb

Dodano:
garwolin - Dzieci z Przedszkola w Michałówce dowiedziały się jak powstaje chleb

15 października 019 r. w ramach realizacji zajęć o tematyce: „Od ziarenka do bochenka” dzieci z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce wraz z nauczycielami udały się na wycieczkę do Młyna i Piekarni „K.W.S. Żabczyńscy” w Łaskarzewie. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda młyn i piekarnia od środka.

Pierwszy przystanek miał miejsce przy młynie. Dzieci zapoznały się nazwami maszyn, sposobem przetwarzania ziarna i zobaczyły urządzenia, które były niezbędne do produkcji mąki. Przedszkolaki dowiedziały się jaką drogę musi odbyć ziarno, by trafić z młyna do piekarni oraz miały okazję poznać oraz dotknąć różnych rodzajów zbóż oraz mąki.

Następnie Leśne Skrzaty odwiedziły piekarnię, w której wszystko było ciekawe: mieszałki i dzieże do wyrabiania na ciasto, linia do produkcji bułek słodkich, piece i wózki piekarnicze.
Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania warkocza, słodkich bułeczek lub ciastek domowych. Dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb, bułki, ciasteczka.

REKLAMA:


Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami, pączkami oraz bułeczkami. Słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się tymi wypiekami.
- Serdecznie dziękujemy firmie „K.W.S. Żabczyńscy” za możliwość wizyty w młynie i piekarni oraz pracownikom za okazaną gościnność, bardzo miłą atmosferę oraz wzbogacenie naszej wiedzy i przekazanie cennych informacji – mówią nauczyciele z przedszkola.

Oprac.: S.Pytlarczyk
zdjęcia: PP Leśne Skrzaty

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 21

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.