KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Nie żyje 57-latka, która spadła z tratwy na Farmie Iluzji

Dodano:
garwolin - Nie żyje 57-latka, która spadła z tratwy na Farmie Iluzji

W piątek 11 października na Farmie Iluzji w gminie Trojanów doszło do wypadku. 6 osób wpadło do wody. Jedna osoba była reanimowana i w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Niepełnosprawna 57-latka kilka godzin później zmarła. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitali karetkami.

- Podczas pobytu w parku rozrywki na terenie gminy Trojanów około godziny 13.30 pięć osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych z powiatu świdnickiego weszło pod nadzorem opiekunki na drewnianą tratwę wycieczkową. Tratwa na skutek nieskoordynowanych ruchów podczas przemieszczania się po zbiorniku wodnym o głębokości około 1.2m wywróciła się do góry dnem powodując wypadnięcie wszystkich osób do wody w taki sposób, że dostały się pod tratwę. Wszystkie osoby zostały wyciągnięte na brzeg. Ratownik medyczny z parku rozrywki wraz z policjantem z Trojanowa reanimowali 57-letnią kobietę do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Kobieta odzyskała funkcje życiowe i w stanie ciężkim została Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowana do szpitala w Warszawie. Pozostałymi osobami zajął się park rozrywki, a następnie zostały przetransportowane karetkami do szpitali na badania. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie – informuje asp. szt. Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.

Kobieta, która trafiła w stanie ciężkim do szpitala była niepełnosprawna.

REKLAMA:


- W dniu przewiezienia poszkodowanej do szpitala niestety doszło do jej zgonu - mówi "Wyborczej" prokurator Leszek Wójcik, szef Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, która wszczęła postępowanie w tej sprawie. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, a nie przeciwko komuś. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi nawet dożywocie.

Wczoraj 57-latka miała być przetransportowana do Garwolina, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

W oświadczeniu wydanym przez właściciela Farmy Iluzji czytamy, że osoby, które spadły z tratwy do wody miły na sobie kamizelki ratunkowe. Głębokość zbiornika wodnego, po którym pływają tratwy to maksimum 120 cm.

źródło: lublin.wyborcza.pl/ KPP
zdjęcie: Farma Iluzji


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.