KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Ponad 200 osób wzięło udział w GP Ziemi Garwolińskiej

Dodano:
garwolin - Ponad 200 osób wzięło udział w GP Ziemi Garwolińskiej

Ponad 200 osób wzięło udział w tegorocznym cyklu biegowym Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Po raz kolejny został pobity rekord. Impreza niewątpliwie rozbiegała Garwolin w każdym pokoleniu. Na starcie imprezy zameldowało się w sumie ponad 160 młodych i bardzo młodych amatorów bieganie.

13 października odbył się czwarty i zarazem finałowy bieg tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który już od 8 lat organizują Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Rekord frekwencji po raz kolejny został pobity. W całym cyklu wzięło udział 229 osób, w tym 67 zawodników powyżej 16. roku życia i 162 dzieci. Na startach meldowali się zarówno seniorzy, jak i przedszkolaki, co jest dowodem na to, że bieganie także łączy pokolenia.

Pierwszy bieg odbył się w kwietniu, kolejne w maju i we wrześniu. W czwartych, październikowych zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników. W kategorii najmłodszych (D1K i D1M) pierwsze miejsce zajęli Zuzanna Turek i Karol Borkowski. Natalia Ślińska i Bartosz Głowala zwyciężyli w kategorii starszych dzieci (D2K i D2M), a wśród najstarszych (kolejno kategorie D3K, D3M, D4K, D4M) pierwsze miejsce zajęli Gabriela Michalec, Szymon Kołnierzak, Aleksandra Borkowska i Jacek Febert.

W kategorii osób powyżej 16. roku życia wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Adam Makulec, a wśród kobiet zwyciężyła Daria Paśnicka. Spośród najstarszych uczestników zawodów (kategoria K50+ i M50+) na najwyższym stopniu podium stanęli Hanna Wiśnicka i Sławomir Zadrożny.

REKLAMA:


Klasyfikacja generalna
Uczestnicy co najmniej trzech biegów byli brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. W kategorii najmłodszych dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Turek, drugie – Amelka Lipińska, a trzecie Hanna Hiszpańska. Wśród chłopców najszybszy okazał się Karol Borkowski, zaraz za nim uplasował się Michał Robakowski, a trzeci był Jakub Oleksiak. W kategorii starszych dzieci wygrały ex aequo Natalia Ślińska i Maja Kozłowska. Druga była Aleksandra Ślińska, a trzecia – Marta Kozłowska. Wśród chłopców w tej kategorii najszybszy był Bartosz Głowala. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Mateusz Kołnierzak i Konrad Sowa. W kolejnej kategorii wiekowej na najwyższym miejscu na podium stanęły Agata Świesiulska i Łucja Paziewska. Drugie miejsce wywalczyła Izabela Mikulska, a trzecie Julia Miętkowska. Najszybszym chłopcem w tej kategorii był Szymon Kołnierzak. Zaraz za nim uplasowali się Hubert Śliński (II miejsce) i Szymon Borkowski (III miejsce). W kategorii najstarszych dziewcząt najszybsza była Aleksandra Kania, drugie miejsce wybiegała Alicja Świesiulska, a na trzecie – Rozalia Winek. Wśród najstarszych chłopców pierwsze miejsce wywalczył Stanisław Szałas, drugie – Michał Głowala, a na trzecim uplasował się Bartosz Kalinowski.

W kategorii dorosłych, czyli osób powyżej 16. roku życia, pierwszą nagrodę w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Daria Paśnicka. Drugim miejscem może się pochwalić Iwona Oleksiak, trzecim – Agata Zboina. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Maciej Konieczny, drugie miejsce zajął Bartek Garnek, a trzecie – Jacek Górzkowski.

Kolejna kategoria wiekowa w klasyfikacji generalnej to osoby powyżej 50. roku życia. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła jedyna sklasyfikowana zawodniczka – Hanna Wiśnicka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Andrzej Kozłowski, drugie miejsce zajął Krzysztof Majek, a trzecie – Andrzej Szałas.

Pełną listę wyników VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej można znaleźć na www.truchtacz.pl


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 143

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.