Wiadomości z Garwolina

Pszczelarze z powiatu ze sztandarem i wyróżnieniami

Dodano:
garwolin - Pszczelarze z powiatu ze sztandarem i wyróżnieniami

W niedzielę 27 października na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru dla Powiatowego Koła Pszczelarzy. Działacze zasłużenia dla związku otrzymali odznaczenia i dyplomy.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach. O oprawę nabożeństwa zadbała Orkiestra Dęta z Górzna. Kazanie wygłosił ksiądz Janusz Sahajko, który wspomniał o tym, jak ważne w życiu człowieka są pszczoły, jak świetnie zorganizowana i pracowita jest pszczela społeczność oraz o zagrożeniach jakie czyhają na pszczoły we współczesnym świecie.
- Rój pszczół, ich życie, organizacja jest jakby świątynią, którą Bóg ukształtował i która nam ludziom przypomina jak mamy współpracować między sobą, a zwłaszcza z łaskami, które Jezus w swoim człowieczeństwie jako najpiękniejszej świątyni pozostawił – zauważył w swoim kazaniu duchowny.

W trakcie nabożeństwa poświęcenia sztandaru dokonał ks. Antoni Tyniec.

Poi mszy pszczelarze i zaproszeni goście udali się do sali w domu parafialnym. Tam zasłużeni pszczelarze otrzymali dyplomy i odznaczenia. Dyplom uznania za pracę na rzecz mazowieckiego pszczelarstwa prezesowi Powiatowego Koła Pszczelarzy Wilhelmowi Łukiewiczowi, wręczył prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Warszawie Ryszard Kowalski. Dyplom i medal im. ks. dr Jana Dzierżonia za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa, przyznany przez Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego otrzymał Henryk Czarnecki. Brązowe odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego otrzymali: Waldemar Kuc, Andrzej Lis, Andrzej Domaszczyński, Jan Bober i Andrzej Bureć. Pamiątkową grawerkę z okazji uroczystości poświęcenia sztandaru wręczył powiatowym pszczelarzom, starosta garwoliński Mirosław Walicki.

REKLAMA:


– Gratuluję serdecznie i dziękuje za to co robicie – mówił obecny na uroczystości poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak. - Mój ojciec zawsze powtarza, że tylko człowiek szlachetny może trzymać pszczoły, może się nimi zajmować. Za tę szlachetność dziękuję, bo to jest praca niezauważalna, ale bardzo ważna. Gratuluję pięknego sztandaru – dodał parlamentarzysta.

W tym roku pszczelarze z powiatu garwolińskiego zagościli w Dworku w Miętnem, gdzie mają swoją siedzibę i miejsce spotkań.
- Macie własny kąt. Dziękuję panu staroście za to, że macie się gdzie spotykać – powiedział poseł Grzegorz Woźniak

- Gratuluję tego dzisiejszego wydarzenia, sztandaru. Posiadanie sztandaru to jest honor i zobowiązanie na przyszłość. Wierzę, że coraz więcej młodych ludzi będzie do związku wstępowało i wiem, że coraz więcej młodych ludzi pszczelarstwem się zajmuje. Jesteśmy dumni, że znaleźliście u nas miejsce w powiecie. Myślę, że dla państwa nawet ten miód nie jest tak ważny jak zdrowie i siła rodziny pszczelej i to wam sprawia największą satysfakcję
– mówił podczas spotkania starosta Mirosław Walicki.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 45

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.