Wiadomości z Garwolina

Firmie Meliorant grozi upadłość

Dodano:
garwolin - Firmie Meliorant grozi upadłość

Firma Meliorant popadła w kłopoty finansowe i grozi jej upadłość. Nikt nie chce zapłacić firmie z Garwolina za rurociąg budowany przy okazji realizacji Południowej Obwodnicy Warszawy, który ma odprowadzać deszczówkę do Wisły i tym samym ratować Wilanów przed zalewaniem.

Firma Meliorant z Garwolina pracuje przy wielu dużych inwestycjach infrastrukturalnych, jest podwykonawcą, który buduje kanalizację, zbiorniki retencyjne czy odwodnienie. Teraz firma wpadła w kłopoty finansowe.

– Wszystko przez zaległości z płatnościami za prace wykonane przy Południowej Obwodnicy Warszawy. Dotąd nie otrzymaliśmy łącznie 2,6 mln zł. Niedługo mija termin zapłaty kolejnej faktury i dług wobec nas urośnie do 3,5 mln zł. Brak tak znaczącej kwoty doprowadzi do upadku firmy – mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Andrzej Zając, dyrektor ds. rozwoju w Meliorancie.

Spór dotyczy budowanego przez firmę rurociągu, który ma odprowadzać deszczówkę do Wisły.

POW realizuje Astaldi, ale według informacji jakie uzyskał Meliorant od włoskiej firmy, w tym wypadku za roboty powinien zapłacić warszawski ratusz, bo rurociąg powstaje na rzecz miasta. Po wysłaniu pierwszej faktury na kwotę 1,8 mln zł stolica zdecydowała się zapłacić tylko ponad 200 tys. i odmówiła zapłaty za kolejną fakturę na kwotę 900 tys. zł.

Więcej o tej niejasnej sprawie można przeczytać w Dzienniku Gazeta Prawna.

zdjecie: meliorant.com.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mieszkaniec (, #IP 0621a79b90) Odpowiedz

Tu rola posła p.Woźniaka ,niech się wykaże i zadziała.

eeeeej przecież już po wyborach, teraz razem z panią K siedzimy w domkach i odpoczywamy... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

Wlodek (, #IP 4e94588cab) Odpowiedz

W koncu sprawiedliwosc ich dopadla

meliorant (, #IP 08831b283c) Odpowiedz

Tadeusz głowa do gory masz kolegów przedsiębiorców w powiecie nie pozwolimy aby tak zacna firma i zacni ludzie polegli w walce z oszustami, możesz na nas liczyć. ps. politycy są tylko w tedy kiedy oni na tym coś ugrają

Poseł (, #IP 3d4997ac95) Odpowiedz

A co na to Pan Poseł Grzegorz Woźniak? Z artykułu w Gazecie Prawnej ewidentnie wynika, że wina leży po stronie firmy EGIS, czyli inżyniera kontraktu. Rozumiem miasto Warszawa, że nie chce płacić jak nie ma potwierdzenia wykonanej usługi...

Szkoda, (, #IP f521c1a2b8) Odpowiedz

Pan Zając to porządny obywatel, ale niestety w zetknięciu z machiną urzędniczą może mieć ogromne problemy. Trzaskowski wydaje lekką ręką pieniądze na różne zbędne tematy, ale nie stać go na uczciwe załatwienie sprawy. Do sądu z nimi.

Szkoda, (, #IP f521c1a2b8) Odpowiedz