Wiadomości z Garwolina

Wpadła z nielegalnymi papierosami przy zwykłej kontroli drogowej

Dodano:
garwolin - Wpadła z nielegalnymi papierosami przy zwykłej kontroli drogowej

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali 47-letnią kobietę, która posiadała wyroby tytoniowe bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.


Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami MUCS w Warszawie w minionym tygodniu w Trojanowie, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że kobieta przewozi w pojeździe wyroby tytoniowe. Nie mylili się. W pojeździe  i w domu zatrzymanej mieszkanki gminy Puławy, zostały ujawnione papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 1400 paczek nielegalnych papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 30 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze wysokiej grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3.

zdjęcie poglądowe

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kto to pisze? Znowu wychodzi ponad 21 zł za paczkę... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz