Rozrywka | Kultura Garwolin

Dają dzieciom radość i promują czytelnictwo

Dodano:
garwolin - Dają dzieciom radość i promują czytelnictwo

Uczniowie KLO stworzyli grupę o nazwie „Erudyci”, której celem jest propagowanie i popularyzowanie czytelnictwa. Młodzież odwiedza szkoły i przedszkola dając dzieciom dużo radości i jednocześnie spełniając dobry uczynek – pokazuje, że czytanie to naprawdę fajna rzecz.

"Erudyci" to grupa uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie, biorąca udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam.

Akcja ma na celu propagowanie i popularyzowanie czytelnictwa, ma pokazać, że czytanie książek to naprawdę fajna rzecz!
„Erudyci” to Julia Cąkała, Magdalena Ostaszewska, Małgorzata Prasuła i Roksana Skoczylas, uczennice klasy pierwszej A, których opiekunką jest ucząca w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym polonistka Barbara Głogowska-Gryziecka. Dziewczyny prowadzą szeroką kampanię na terenie naszego powiatu.

W szkołach i przedszkolach promują czytelnictwo, robiąc prezentacje
ukazujące pozytywne aspekty poznawania literatury, a także czytają młodszym koleżankom i kolegom książki , organizują quizy i konkursy. Na ich aktywnie prowadzonych stronach na Instagramie i Facebooku możemy przeczytać :
"Zachęcamy uczniów do czytania książek, ponieważ uważamy, że literatura wnosi w nasze życie powiew świeżości, daje możliwość poznania świata. Przenosi nas w inny wymiar, pozwala wraz z bohaterami przeżyć ich przygody, radości i troski, poznawać nowe miejsca. W świecie książki każdy znajdzie jakąś ciekawą perełkę. Miłośnicy awanturniczej przygody, literatury wojennej, czy opowieści podróżniczych znajdą w bogatych księgozbiorach literatury polskiej i światowej coś dla siebie. Wystarczy usiąść wygodnie, zanurzyć się w lekturze i po chwili znajdujemy się już w innym świecie. Zapraszamy do podróży w czasie i przestrzeni za pośrednictwem książek które sami wybierzecie. Do zobaczenia w nieograniczonym świecie literatury."

REKLAMA:


Erudyci na bieżąco aktualizują swoje strony, wrzucają zdjęcia i opisy z organizowanych akcji, dzielą się wrażeniami po spotkaniach z młodzieżą.

Ogłosili, również konkurs „Moja ulubiona książka”, w którym na
zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

Warunki udziału w konkursie znajdziemy na instagramie
https://www.instagram.com/erudyci/?igshid=1ap1v7ac4k9j0
i facebook https://www.facebook.com/Erudyci-102279141209661/


O tym, że młodzież z KLO prężnie działa, może świadczyć fakt, że grupa odwiedziła wiele szkół i przedszkoli, dzieląc się z młodszymi kolegami swoją pasją czytania.
Do współpracy już przystąpiły:Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.C.K. Norwida w Garwolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr.1 im. M. Konopnickiej w Garwolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gocławiu, Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi, Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej, Publiczne Przedszkole Bajkowa Kraina w Sulbinach, Księgarnia Mądra Sowa w Garwolinie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICAL Garwolin

Erudytom się również pozyskać sponsorów.  Centrum Druku Garwolin ul. Jagodzińska 31 wydrukowało ulotki i plakaty. Księgarnia Mądra Sowa Garwolin ul. Nadwodna 6 ufundowała nagrody w konkursie „Moja ulubiona książka”. Sklep Top Service Garwolin ul. kard. S. Wyszyńskiego 9a ufundował nagrody w konkursie „Moja ulubiona książka”.

Akcję promowania czytelnictwa patronatem medialnym objął
Kurier Garwoliński.
https://www.facebook.com/Erudyci-102279141209661/
https://www.instagram.com/erudyci/?igshid=1ap1v7ac4k9j0


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.