Wiadomości z Garwolina

Remont ul. Rataja i dodatkowe miejsca parkingowe przy SP nr 2

Dodano:
garwolin - Remont ul. Rataja i dodatkowe miejsca parkingowe przy SP nr 2

Remont ulicy Rataja i zwiększenie ilości miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie, to inwestycja wyczekiwana od dawna przez mieszkańców Rataja i rodziców, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły. Urząd Miasta Garwolin planuje zrealizować to zadanie w 2020r.

Problem niedostatecznej ilości miejsc parkingowych dotyka wiele szkół w powiecie garwolińskim. Jest on szczególnie uciążliwy w godzinach zawożenia i odbierania dzieci ze szkoły, a także w czasie uroczystości i wywiadówek szkolnych. Częściowo zostanie on rozwiązany przy Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Przy okazji modernizacji ul. Rataj powstaną nowe miejsca parkingowe.

- Projekt na budowę ul. Rataja przewiduje powstanie dodatkowych miejsc parkingowych bezpośrednio przy szkole oraz w jej najbliższej okolicy. Do tej pory w ramach realizacji tej inwestycji powstało 10 wydzielonych miejsc parkingowych. Docelowo takich miejsc ma być 48, zatem po zakończeniu inwestycji powstanie dodatkowo 38 nowych miejsc parkingowych. Na chwilę obecną został złożony wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie przedsięwzięcia, jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie budowa ul. Rataja będzie realizowana w 2020 r. -
informuje Paweł Barański z Urzędu Miasta Garwolin.

REKLAMA:


- Rozważana jest również możliwość wydzielenia 8 dodatkowych miejsc postojowych na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 kosztem terenów zielonych – dodaje urzędnik.

Komisja doraźna rady miejskiej opracowała kryteria wyboru dróg miejskich do modernizacji oraz przygotowała listę dróg, które mają być realizowane przez najbliższe 4 lata. Wniosek komisji musi być jeszcze pozytywnie zaopiniowany przez radę miejską. Komisja uwzględniła w swoich założeniach do realizacji w 2020r., m. in. właśnie ul. Rataja oraz ul. Kościuszki, Mozarta, Romanówka i ul. Akacjową.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Garwolak (, #IP fb6cb80301) Odpowiedz

Super pomysł nareszcie ktoś zauważył że trzeba w końcu inwestować w drugą stronę miasta a nie tylko w jedną.Zrobienie asfaltu przy ulicy Akacjowej do nowo ppqstalej drogi przez Zawady pozwoli w pewnym stopniu odkorkować główną ulicę Garwolina