Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 października - 3 listopada 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 października - 3 listopada 2019 r.)

W ubiegłym tygodniu strażacy osiem razy wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. Był też pierwszy w tym sezonie grzewczym pożar sadzy w kominie.


 
28 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lipówki na trasie nr 17, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Opel Vectra i Opel Vivaro. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów i oleju silnikowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne
Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Citroen Jumper i autobus. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

29 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Lipówki

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie nr 17 w miejscowości Lipówki, w którym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

30 października 2019 r.

Pożar sadzy w kominie w Woli Władysławowskiej

Przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wola Władysławowska. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej i strąceniu sadzy wyciorem kominowym. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

REKLAMA:


31 października 2019 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wola Korycka Dolna

Przed godziną 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Koryckiej Dolnej, w którym uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Golf. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Mierżączka

Przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie nr 17 w Mierżączce, w którym uczestniczył samochód osobowy Opel Astra. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach trwających ponad trzy godziny brały udział dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

2 listopada 2019 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Starowola

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Starowola, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających ponad trzy godziny brały udział dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Godzisz
Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Godzisz, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji. W działaniach trwających ponad jedną godzinę brały udział dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

3 listopada 2019

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

Przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie nr 17 w miejscowości Miętne, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe, zakręceniu zaworu gazu i uprzątnięciu jezdni. W działaniach trwających ponad jedną godzinę brał udział jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.