Wiadomości z Garwolina

27 - latek z Garwolina odpowie za dwa przestępstwa

Dodano:
garwolin - 27 - latek z Garwolina odpowie za dwa przestępstwa

Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia szlabanu przy Garwolance oraz usiłowania włamania do dwóch lokali usługowych. 27-latek usłyszał już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia.

W nocy 26 października br. w Garwolinie na ul. Olimpijskiej przy pływalni Garwolanka, doszło do uszkodzenia szlabanu. Sprawca wyłamał ramię szlabanu z mechanizmu podnoszącego. Zarządca terenu wycenił straty na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. W nocy z 31/1 listopada nieznana osoba dokonała wybicia witryn w dwóch lokalach usługowych na terenie Garwolina. Pracujący nad sprawą policjanci przyjęli zawiadomienia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Zabezpieczone zostały również nagrania z monitoringu.

Sprawą zajęli się policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego. W trakcie wykonywanych czynności przesłuchiwali świadków, analizowali zabezpieczone nagrania z monitoringów, krok po kroku sprawdzali każdą uzyskaną informację.

REKLAMA:


Następnie zebrany materiał szczegółowo przeanalizowali. Wszystko wskazywało, że sprawcą uszkodzenia szlabanu i usiłowania włamania do placówek jest 27-letni mieszkaniec Garwolina. Mężczyzna został zatrzymany. W konsekwencji mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i usiłowania włamania. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Za swoje zachowanie mieszkaniec Garwolina odpowie przed sądem. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Marek Kapusta, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.