Wiadomości z Garwolina

To, co zasiejesz w wieku dziecięcym będzie owocowało w życiu dorosłym...

Dodano:
garwolin - To, co zasiejesz w wieku dziecięcym będzie owocowało w życiu dorosłym...

Często nie potrafimy zdecydować, w jakich zajęciach poza tradycyjną szkołą warto wziąć udział. Centrum Edukacyjne Twórcza Zagroda to miejsce, w którym odkrywamy talenty. Poprzez różnego rodzaju zajęcia regularne i warsztaty edukacyjne stawiamy na rozwój potencjału intelektualnego i twórczego dziecka. Zabawa i edukacja oraz kształtowanie wrażliwości na piękno to budowanie w małym człowieku zdrowej pewności siebie – to misja Twórczej Zagrody.W portfolio Centrum duży zainteresowaniem cieszy się kurs z Arytmetyki Mentalnej. Dla kogo przeznaczony jest kurs i co daje? Sukces człowieka zależy od równomiernego rozwoju prawej i lewej półkuli mózgowej. U 95% ludzi lepiej pracuje lewa półkula, ponieważ na jej doskonalenie jest nakierowany nowoczesny system edukacji. Jedynie 5% ludzi korzysta jednocześnie z obu półkul mózgu. Arytmetyka Mentalna pomaga używać równomiernie obu półkul mózgowych i maksymalnie rozwijać intelektualny i twórczy potencjał dziecka. Kurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, a w szczególności dla tych, którzy chcą zwiększyć postępy w nauce, lepiej przyswajać języki, poprawić pamięć i koncentrację, zwiększyć pozytywną pewność siebie, pobudzić inicjatywę i kreatywność, co przełoży się na lepsze wyniki w szkole, a w przyszłości może pomóc dostać się do lepszych uczelni. Kurs pochodzi z Japonii oparty jest na liczydle soroban i jest obowiązkowy w japońskiej szkole. W Twórczej Zagrodzie prowadzone są zajęcia w grupach 5-6 lat oraz 7-16.

 Liberika – szybkie czytanie to kurs przeznaczony dla dzieci i dorosłych.  Jakie są korzyści z kursu? U dziecka rozwinie się koncentracja, myślenie figuratywne, logika, pamięć, uwaga. Zajęcia maja charakter intensywnych ćwiczeń i zabaw. Szybkość czytania każdego dziecka jest indywidualna. W zależności od wskaźników początkowych uczniowie osiągają wyniki  300, 1000, 3000 lub więcej słów na minutę. Dzięki technikom czytania dziecko będzie w stanie zrozumieć odczytany tekst dokładniej niż podczas klasycznego sposobu czytania, nauczy się dostosowywać szybkość czytania do tekstu oraz jego złożoności.

Żyjemy w świecie, gdzie każdego dnia dziecko ma do czynienie z duża ilością informacji. Kurs Memorika – rozwój pamięci nauczy dzieci systematyzować i zapamiętywać każdy materiał, a także sprawi, że nauka będzie dla niego łatwa i interesująca. Ważne jest nie tylko, aby móc zapamiętać, ale także pracować z materiałem w procesie zapamiętywania. Dziecko nauczy się zapamiętywać informacje w niestandardowy sposób, który rozwinie jego długoterminową pamięć.

Zajęcia EDUKIDO z klockami LEGO®. Każde zajęcia mają inny temat i zaczynają się od bodźca, który nakieruje uwagę dzieci na dane zagadnienie (życie niedźwiedzi polarnych, co to jest grawitacja, zasada działania koparki…). Może to być np. krótki film. Wokół danego zagadnienia instruktor prowadzi rozmowę. Następnie pojawiają się pytania. Dzieci szukają     odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczymy podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie. Podczas zajęć to dzieci tworzą światy. Mają przed sobą temat, problem i klocki Lego® - nie dostają instrukcji, stawiamy, bowiem na samodzielność. Nie wyręczamy dzieci, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. W Centrum prowadzimy zajęcia w grupach 5-6, 7-8 i 9-12 lat.

Dla dzieci i młodzieży obdarzonych talentem artystycznym proponujemy Studio rysunku i malarstwa. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży chcących rozwijać i doskonalić swój talent. Celem działalności Studio jest rozwój, ukierunkowanie i pogłębienie zdolności plastycznych oraz przygotowanie uczniów do dalszej kontynuacji pasji w szkołach średnich i wyższych szkołach artystycznych.

Centrum edukacyjne Twórcza Zagroda zaprasza na zajęcia cykliczne oraz jednorazowe. W ofercie znajdują się także Klub szachowy, twórcze urodziny oraz warsztaty tematyczne dla grup przedszkolnych i szkolnych. Szersze informacje i pełne portfolio dostępne są na www.tworczazagroda.pl oraz na facebook (kliknij TUTAJ).

Artykuł sponsorowany