KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Rozrywka | Kultura Garwolin

Akcja Mały miś w świecie wielkiej literatury w przedszkolu w Borowiu

Dodano:
garwolin - Akcja Mały miś w świecie wielkiej literatury w przedszkolu w Borowiu

Do Publicznego Przedszkola Jaś i Małgosia’ w Borowiu na zaproszenie dzieci, zawitał wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.
Zaproszony gość czytał dzieciom wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i innych lubianych oraz znanych dziecięcych autorów.

Dzieci z przedszkola w Borowiu  biorą udział w Akcji „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. To wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach.
Przedszkolaki  z uwagą wysłuchały wierszy oraz odpowiadały na pytania czytającego.

Następnie bajki z morałem przeczytała dzieciom  dyrekcja przedszkola – Ewa Wielgosz oraz wychowawczynie i nauczyciele. Miłym akcentem spotkania było wspólne  zaśpiewanie piosenki o misiu.

REKLAMA:


Wójt podziękował za zaproszenie oraz wręczył im cukierki.
Wychowawczynie z przedszkola z Borowia podkreśliły, iż nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka już od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając  przedszkole, w ramach tej akcji, zaprasza gości, m.in. rodziców i uczniów starszych klas, na wspólne, głośne czytanie. Każda z grup przedszkolnych wybrała misia na początku roku. Pluszaki dostały imiona i wraz z prowadzonymi przez grupy dzienniczkami odwiedzają domy małych przedszkolaków. Rodzice czytają dziecku w domu i razem ze swoją pociechą robią wpis do dzienniczka. Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka. Pamiętajmy, że głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem wzbogacania słownictwa, a także doskonalenia mowy.

Materiał przekazało PP w Borowiu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 27

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.