KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Rozrywka | Kultura Garwolin

Za nami III edycja Powiatowego Dnia Seniora

Dodano:
garwolin - Za nami III edycja Powiatowego Dnia Seniora

W czwartek 27 listopada 2019 r. w Kinie Wilga już po raz trzeci odbył się Powiatowy Dzień Seniora. Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Garwolinie zorganizowali to jakże ważne dla seniorów spotkanie.

Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To wyraz wdzięczności za pielęgnowanie w naszych domach tradycji, za niesienie ciepła i zrozumienia.

Wydarzenie skierowane do seniorów z całego powiatu garwolińskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zgromadzonych przywitali gospodarze wydarzenia insp. Sławomir Rek oraz wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska. Pierwszym punktem programu było wystąpienie sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa seniorów w przestrzeni publiczne. Następnie głos zabrała Renata Liszewska z PSSE w Garwolinie i  przedstawiła zasady udzielania pierwszą pomocy przedmedycznej. O metodach aktywizujących pamięć i koncentrację mówiła psycholog Mariola Białecka. Dietetyk Magdalena Ochnio, przekazała informacje o diecie wspomagającej pamięć. Kolejną prelegentką była Anna Kropisz, koordynator Dziennego Domu Wsparcia w Oleśnicy i Żelechowie, która opowiedziała o projekcie Dziennego Domu Opieki Medycznej dla seniorów w Garwolinie. Ostatnim wystąpieniem o charakterze edukacyjnym była prelekcja seksuologa Anny Wcisło na temat radości z seksualności w średnim wieku.

REKLAMA:


Na zakończenie w dobry nastrój wprowadził uczestników spotkania spektakl w wykonaniu sobolewskiego Klubu Seniora Pogodni pt. „Czerwony kapturek”. Profesjonalizm wykonania sztuki i obfitująca w komiczne sytuacje fabuła spotkały się z ogromnym aplauzem widzów. Na zakończenie seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu – Hotel Miętne.

Kolejne już spotkanie adresowane do seniorów było okazją do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim miało na celu przekonać osoby starsze do wychodzenia poza środowisko domowe i korzystania z uroków życia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarnej Dorota Brojek, zastępca Komendant Dariusz Rogala.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 125

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.