KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Przez prace budowlane jeżdżą zamiast kilka, kilkanaście kilometrów

Dodano:
garwolin - Przez prace budowlane jeżdżą zamiast kilka, kilkanaście kilometrów

Do Kuriera Garwolińskiego zgłosiła się mieszkanka Prandocina (Nowiny Życkie, gmina Trojanów), która informuje, że przez prace przy budowie kolei mieszkańcy przeżywają spore utrudnienia. Droga z miejscowości Prandocin (Nowiny Życkie) do miejscowości Życzyn znacznie się wydłużyła – z kilku do kilkunastu kilometrów. Uciążliwa dla mieszkańców sytuacja trwa od przełomu sierpnia i września do dziś. Droga miała być naprawiona w listopadzie. Termin naprawy został przełożony na połowę grudnia.

To oficjalne stanowisko PKP PLK SA.
Do Kuriera Garwolińskiego zgłosiła się Czytelniczka, która poinformowała, że przez prace przy budowie kolei (na terenie gminy Trojanów) mieszkańcy przeżywają spore utrudnienia. Droga z miejscowości Prandocin (Nowiny Życkie) do miejscowości Życzyn znacznie się wydłużyła – z kilku do kilkunastu kilometrów. Uciążliwa dla mieszkańców sytuacja trwa od przełomu sierpnia i września do dziś. Droga miała być naprawiona w listopadzie.
Czytelniczka oceniła, że wystarczy poprawić dosłownie 100-200 metrów drogi przy tunelu kolejowym, by mogli oni dojechać (znacznie krótszą drogą serwisową przy torach) do celu. Niestety droga w okolicy budowanego tunelu kolejowego jest nieprzejezdna i mieszkańcy nie mogą korzystać z „serwisówki”.

Czytelniczka mówi, że rozumie, że utrudnienia wynikają z prac budowlanych, natomiast droga miała być poprawiona do końca listopada, a na miejscu nic się nie działo.  Problem ilustruje mapka (kliknij w mapkę prawym przyciskiem myszy aby powiększyć).Mieszkańcy pojadą naprawioną droga w połowie grudnia

- W ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. utwardzą i ułożą nowy asfalt na drodze z miejscowości Prandocin do miejscowości Życzyn. Do tej pory była to droga nieutwardzona, techniczna, z której korzystali głównie kolejarze i służby techniczne.
Od przełomu sierpnia i września droga została zamknięta w związku z budową systemu odwodnienia przy przejściu pod torami, w sąsiedztwie przystanku kolejowego Wygoda. W połowie grudnia droga będzie ponownie udostępniona i dodatkowo utwardzona. Wiosną ułożony zostanie asfalt
– wyjaśnia Karol Jakubowski, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

- Łącznie w gminie Trojanów PLK powstanie ok. 3,8 km nowych dróg
– dodaje pracownik biura prasowego.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.