Recman13 marca 2020

Ciekawe tematy z Garwolina

Nieprzyjazne wejście do szpitala ma być zmienione

Dodano:
garwolin - Nieprzyjazne wejście do szpitala ma być zmienione

Czytelniczka KG Pani Iwona zgłosiła się do nas z prośbą o interwencję w sprawie wyjścia ze Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Obecnie osoby z ograniczoną zdolnością ruchową mogą wyjść tylko przez SOR, albo z pomocą windy na tyłach budynku. Dyrektor SP ZOZ informuje, że szpital planuje budowę podjazdu przy wejściu głównym. Czytelniczka odniosła się też do jakości obsługi medycznej w szpitalu. Co powiedziała? Jaką opinię w tej sprawie ma dyrektor?


Na początku listopada Czytelniczka KG Pani Iwona, zamieszkała w miejscowości Zygmunty, doznała wypadku. Spadła z konia i uszkodziła kolano. Trafiła do Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Gdy dowiedziała się, że musi przejść operację, wypisała się ze szpitala na własne żądanie.

- Innowacyjna przyszpitalna ścieżka zdrowia. Podziękowania dla dyrektora szpitala za nowatorskie rozwiązania. Wczoraj (6 listopada) wypisałam się ze szpitala na własne żądanie. Wyjeżdżałam na wózku, świetna sprawa na schodach. Skierowali nas na SOR, do wyjścia, a tam trzeba dzwonić, więc mąż z synkiem na rękach i ze mną na wózku tak jeździł. Śmiechu warte. Nawet nie wiedzieliśmy że nie ma zejścia. Zaczęliśmy dopytywać jak się z tego szpitala wydostać. Nie doszliśmy na SOR, bo ludzie zaproponowali pomoc, ale mąż z synem i ze mną na wózku się denerwowali –
napisała w korespondencji do KG Pani Iwona.

Będzie podjazd  dla niepełnosprawnych
- Jest gotowy projekt na wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym (wejście B przy rondzie) – mówi dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski. - Projekt będzie realizowany w 2020 r. z dotacji powiatu. Obecnie czekamy na wpisanie tego zadania do budżetu powiatu na 2020 r. Obecnie wjazd /wyjazd osób na wózkach do/ze szpitala jest możliwy na dwa sposoby: Po pierwsze od strony SOR. Przy drzwiach prowadzących na SOR znajduje się domofon i kamera. Po naciśnięciu przycisku rejestratorka medyczna SOR zdalnie otwiera drzwi wejściowe. A drugi sposób, to trzeba zgłosić portierowi (wejście główne) by uruchomił windę, która znajduje się na tyłach budynku. Ponownie wyjaśniam, że zamknięcie drzwi ewakuacyjnych prowadzących z SOR do szpitala wynika z konieczności dostosowania się do przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z tego powodu jest zainstalowany domofon i kamera do zdalnego otwierania drzwi. Rejestratorki medyczne SOR maja obowiązek zdalnego otwierania drzwi osobom na wózkach. Czytelniczka ponieważ nie dojechała do drzwi wyjściowych SOR nie miała okazji z nich skorzystać – mówi dyrektor.

Nieuprzejme zachowanie ordynatora?
Czytelniczka źle ocenia zachowanie ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-ortopedycznej.
- Od niedzieli 3 listopada pan ordynator mi mówił, że mam zepsute kolano. Dosłownie: ,,ma pani zepsute kolano,,. Dopiero we wtorek się dowiedziałam co mi dolega i od razu się wypisałam do Otwocka. Maskara. Jak się w końcu zdenerwowana zapytałam co mi jest, to burknął coś pod nosem. Nie tylko do mnie i do innych pacjentów. Do niego mam największy żal jak mnie tam traktowano – mówi Czytelniczka Pani Iwona.

REKLAMA:


- Skargi na ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-ortopedycznej do tej pory nie zdarzały się. Wręcz odwrotnie napływały ustne i pisemne podziękowania kierowane pod jego adresem – odpowiada na te zarzuty dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski.-  Rozmawiałem z ordynatorem. Z analizy przypadku pacjentki, która zadała te w/w pytania, wynika, że była ona na bieżąco informowana o swoim stanie zdrowia przez lekarza prowadzącego, którym nie był ordynator. Lekarz prowadzący szczegółowo raportował w dokumentacji jej stan zdrowia, przebieg leczenia i odnotowywał fakty bieżącego informowania pacjentki, jej męża o jej stanie zdrowia oraz innej osoby upoważnionej przez pacjentkę na piśmie do informowania o jej stanie zdrowia. W tej sytuacji gdy lekarz prowadzący kilkakrotnie wyczerpująco omawiał z pacjentką, jej mężem oraz inną osobą upoważnioną stan jej zdrowia, rozpoznanie, proponowane oraz możliwe metody diagnostyczne i lecznicze i odnotowywał te fakty, a mimo to pacjentka odmówiła leczenia w naszym ośrodku i wypisała się na własne żądanie, wówczas ordynator czuł się zwolniony z obowiązku ponownego informowania pacjentki. Ordynator użył pojęcia „uszkodzone kolano” które zostało odebrane jako „zepsute” - argumentuje Krzysztof Żochowski.

Opieka pielęgniarska na wysokim poziomie

- Pielęgniarki były bardzo miłe, naprawdę dziękuję. Dzięki pielęgniarkom żyłam, bo co chwilę pytały, czy czegoś nie potrzebuje więc OK. Może pan wymienić panią Anię, która przynosiła mi posiłki i bez przerwy prosiłam ją o wodę. Bardzo sympatyczna – ocenia pani Iwona.

- Cieszę się, że czytelniczka mimo odmowy leczenia w naszym oddziale wyraziła zadowolenie z pracy naszych pielęgniarek – mówi dyrektor SP ZOZ.
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

??? (, #IP 57678c7bf7) Odpowiedz

Ja nie mogłem otworzyć sklepu bez wybudowania podjazdu dla niepełnosprawnych, a tu przy szpitalu nie ma??? Jak to możliwe wobec uwarunkowań prawnych?

Szpital Tragedia (, #IP 2ef6e99e4a) Odpowiedz

Moją mamę do szpitala w Garwolinie przywiozła karetka na SOR z bólami w klatce lekarze bardzo mili zrobili badania i powiedzieli ze jest zdrowa i do domu wypisali. Zabraliśmy mamę do szpitala w Warszawie gdzie stwierdzono ostrą chorobę wieńcową plus zawał aż strach się leczyć w tym szpitalu.

mieszkaniec (, #IP 0621a79b90) Odpowiedz

Nigdy tak źle w służbie zdrowia nie było i nie obwiniajcie poprzednich władz,do których mona było się zwrócić z problemem i starali się pomóc.Chcieliście zmiany macie

TEN ARTYKUŁ TO PRAWDA (, #IP 62274aff7e) Odpowiedz

TEN ARTYKUŁ TO PRAWDA, nawet napisane za łagodnie. Byłam pacjentka oddziału ortopedii w Garwolinie. Ordynator arogancki, i nieuprzejmy. Zastanawiałam się czy nie napisać skargi na zachowanie tego Pana do dyrekcji szpitala, ale stwierdziłam że to walka z wiatrakami. I Widać miałam rację po wypowiedzi dyrektora który idzie w zaparte i broni Pana ordynatora. A może by zrobili możliwość wypowiedzenia się w anonimowej ankiecie wśród pacjentów, taka skrzynka pocztowa na podziękowania. Na lekarza prowadzącego doktora Z. nie powiem złego słowa, to bardzo kulturalny człowiek.

Tak jest. (, #IP 940b44960f) Odpowiedz

Dyro broni lekarzy bo nie ma kogo zatrudnić normalnego i kulturalnego .Lekarze robią co chcą ,dosłownie . Swoją drogą polecam nagrywać takie zachowania i upubliczniać , niech przejrzy dyro na oczy kogo zatrudnia . Dziwię się tylko że dotychczas nikt nie wpier....ił jakiemuś doktorkowi .

Pacjentka (, #IP 62274aff7e) Odpowiedz

Miała nieprzyjemność spotkać Pana ordynatora. Raczej ciężko znaleźć osobę która powie o nim coś dobrego. Pan dyrektor nie zna własnego pracownika.

(, #IP 6f363d1d34) Odpowiedz

ZLIKWIDOWAC ŁAPOWNICTWO

NIESTETY, ALE MASZ RACJĘ (, #IP 264ae73498) Odpowiedz

pacjent (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

jakiś czas temu oczekiwałem na przyjęcie do poradni ortopedycznej i byłem świadkiem sytuacji kiedy to pacjent z nogą w gipsie był przyjęty przez ordynatora dnia poprzedniego zdjęto gips i został skierowany na rtg .Kiedy pacjent dotarł do rejestracji rtg okazało się że ordynator nie napisał skierowania .Po powrocie do poradni okazało się że ordynator już nie przyjmuje ,wysłano go na sor gdzie załorzyli mu gips ponownie i kazano zgłości się dnia następnego do poradni ortopedycznej .Dnia następnego w rejestracji odesłano go do lekarza z zapytaniem czy go przyjmnie ,lekarz odpowiedział ,ja nie zaczynałem ja nie bende koniczył .Po tej odpowjedzi udał się do dyrektora na skargę.Po wizycie u dyrektora został przyjęty poza kolejka na oddziale ortopedii. Czy dyrektor dalej będzie kłamał aby bronić ordynatora który jest lekko mówjąc nieprzyjemny dla pacjętów nie wspomijając o ? Po zatym dyrektor też do przyjemnych nie należy ,wystarczy trafić na dyżur dyrektora na sor .Sami pracownicy mówią że niema poco jechać bo dyro ma dyżur.

Upokorzenie. (, #IP 017114c2be) Odpowiedz

Kto nie przeszedł przez szpital w Garwolinie zwłaszcza przez poradnię ortopedyczną,nie ma pojęcia o czym piszą wątpliwi wybrańcydo których ja też należę.Oddział ortopedyczny zaś trzyma się dobrze chyba tylko dzięki najlepszym na świecie pielęgniarkom-nie tylko dobrze znają swoją pracę,ale są bardzo dobrymi ludzmi.Nie chcę nic ująć lekarzom,ale ich się prawie wcale nie widzi/poza strachem przed już tu wspominanym/.Jeśli chodzi o poradnię ortopedyczną to horror!Począwszy od pań w rejestracji-jedna cię zarejestruje druga nie ,bo nie.A ty stoisz jak pies w zatłoczonym korytarzu albo na wózku albo o kulach-pomijam,że do szpitala nie masz jak wjechać-albo jesteś wgipsie i będziesz miał wielkie szczęście,jak cię wreszcie wezmą i jeszcze cię nie ochrzaniążeś tu przyszedł.Niektórzy w ortopedycznej zachowują się tak,jakby pracowali za karę.To nie wina pacjenta,że nie można szybko popędzić do prywatnej.To jest upokorzenie człowieka.Nikt tu nie szuka rozwiązań-można tych połamańcówzapisać,zawołać,po prostu potraktować,jak ludzi.Ktoś kiedyś powiedział,że tu tak się traktuje kudzi,bo jest przyzwolenie,bo taki jest tu dyrektor.Nie wiem,czy to jest prawda,ale chyba coś w tym jest skoro przyjeżdżający tu lekarze z innych miast nie mogą zrozumieć dlaczego tak traktuje się ludzi.Wiem,że NFZ to porażka,ale człowiekiem można być wszędzie nawet w biedzie.Uczciwie trzeba powiedzieć,że tam też są ludzie porządni,ale należą do wyjątków.

Religia (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

Ile lekcji religii w tygodniu mają Wasze dzieciaki w szkole?

w klasie 8sp (, #IP e020fe7cc1) Odpowiedz

2 godz tyg

Ważne (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

A ile fizyki, matematyki i angielskiego?

Żochowski tak zarządza właśnie. (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

Wybraliście PIS to widzicie jak Was traktują. Żochowski, Woźniak i Kurowska nic nie robią dla Was. Tak traktują swoich wyborców. Zapamiętajcie sobie że to jest wola suwerena.

ziomek (, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

Zrobili ,zlikwidowali kolejki ,niema zapisów to i niema kolejek

Ekn (, #IP 87e6c66856) Odpowiedz

Przestań bredzić, to dzięki PIS ludzie podnoszą głowy i zaczynają mowić co im nie pasuje, jak się ich traktuje a tylko dlatego, że są bogatsi, pewniejsi swoich racji bo zwyczajnie przestają się bać, zaczynają czuć się równymi . Dzięki PIS ludzie upominają się o swoje

Bogatsi? (, #IP c9a81ee1c9) Odpowiedz

Napisz to po nowym roku, zobaczysz to bogactwo. Jeszcze w piąty wam pójdzie kochany suwerenie. Serca narodu na ortopedii pilnował sam minister zdrowia, a was? Kule dowodził do domu dyrektor szpitala,taka to równa polska. Z deszczu pod rynnę. Zagłosowaliście za 500, za 13, 14 to teraz was stać na prywatne wizyty. Dyrekcja szpitala z PIS, starostwo z PIS wiec nie narzekać, tylko grzecznie kolejkach czekać.

Gdzie logika? (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

Ha ha ha. No śmiech warte. Ludzie wstają z kolan. Dzieki PIS-owi narzekają na PIS. gdzie logika?

(, #IP de78a2a5fd) Odpowiedz

A PAN DYREKTOR JAK ZWYKLE OBSTAJE ZA TYMI CO NIE POTRZEBA. ŚWIĘTA PRAWDA MIAŁAM PRZYJEMNOŚĆ BYĆ U PANA ORDYNATORA NA WIZYCIE ,BARDZO NIEPRZYJEMNY NAPEWNO POMYLIŁ SIĘ Z POWOŁANIEM