KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Tanie OC czy drogie OC? Czy warto przepłacać za spokój?

Dodano:
garwolin - Tanie OC czy drogie OC? Czy warto przepłacać za spokój?

Ubezpieczenie OC ma na celu ochronę ubezpieczonego przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego szkód komunikacyjnych. Ceny polis tego typu mogą znacznie różnić się między sobą. Czy lepiej kupić najtańsze OC, a może wybrać to droższe?


Masz samochód? W takim przypadku masz również obowiązek posiadania ważnej polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC, a dokładnie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest polisą bardzo pomocną w sytuacji, gdy wywołamy szkody komunikacyjne. Wówczas nie musimy płacić odszkodowania dla poszkodowanych z własnej kieszeni – wypłaci je ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę.

Brak ubezpieczenia OC może być związany z bardzo wysoką karą, która naliczana jest przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, czyli UFG. Kara ta w 2020 roku może wynieść nawet do 5000 złotych! Ponadto, gdy wywołamy szkodę w okresie, w którym nie będziemy posiadać ważnej polisy OC, będziemy zobowiązani do pokrycia kosztów samodzielnie.

Dzisiaj na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują polisy OC. Jak zatem wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna?

Dobre OC na samochód – czyli jakie?

Wielu kierowców nie wie, czym dokładnie kierować się przy wykupieniu ubezpieczenia samochodowego. Najczęściej czynnikiem, na który patrzymy w pierwszej kolejności, jest cena. Czy w przypadku OC ma ona największe znacznie?

Ubezpieczenie OC ma na celu ochronę kierowcy przed skutkami wywołanych przez niego zdarzeń. Zatem ich sprawca nie otrzymuje wtedy wypłaty odszkodowania – otrzymują je poszkodowane osoby. W związku z tym najbardziej opłaca się kupować tanie OC.

Gdy właściciel samochodu chce wykupić tylko ubezpieczenie OC, wtedy najlepiej poszukiwać tych ubezpieczycieli, którzy mogą zaproponować najniższą cenę. Warto poświęcić chwilę na znalezienie takiej oferty – najtańsze OC może kosztować nawet o kilkaset, a nawet ponad 1000 złotych mniej od tego najdroższego!

Czy zawsze opłaca się kupować najtańsze OC?

Należy przy tym wskazać, że nie zawsze tanie OC będzie tym najlepszym. Kiedy nie warto kierować się samą niską ceną?

Jeśli zamierzamy wykupić inne polisy ubezpieczeniowe komunikacyjne jak AC czy NNW, wtedy najlepiej wybrać cały pakiet polis wspólnie z OC. Wówczas kalkulacja powinna być wykonana wspólnie, aby zaoszczędzić jak najwięcej.

Wspólna kalkulacja kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych u jednego ubezpieczyciela pozwoli na zaoszczędzenie na każdym z nich – na OC, AC oraz na NNW. Dodatkowo, możemy zaoszczędzić także wtedy, gdy zdecydujemy się na wykupienie polis innych niż komunikacyjne – ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie domu i mieszkania.

Jak wybrać dobre OC? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń on-line!

Chcesz kupić najlepsze ubezpieczenie OC dla swojego samochodu? A może poszukujesz pakietu ubezpieczeń obejmującego tanie OC, AC i NNW? W takim przypadku skorzystaj z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych!

Kalkulatory ubezpieczeniowe, inaczej także porównywarki ubezpieczeń to specjalne serwisy internetowe, które pozwalają na samodzielne wyszukanie polisy wśród wielu dostępnych na rynku ofert. Nie trzeba wtedy wchodzić na stronę lub udawać się do każdego ubezpieczyciela po kolei – wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie internetowej serwisu, aby już w parę minut dowiedzieć się, gdzie można kupić najkorzystniejszą polisę.

Na polskim rynku działa obecnie wiele porównywarek OC, w tym także serwis kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo, z którym można znaleźć tanie OC, AC oraz NNW, a także inne ubezpieczenia. Wraz z Porówneo można sprawdzić koszty polis u najbardziej popularnych ubezpieczycieli jak: Aviva, AXA, Benefia, PZU, Link4, MTU24, Proama, Ergo Hestia i Generali.

Do wykonania porównania należy wpisać do formularza odpowiednie dane, a mianowicie są to:

  • Dane o pojeździe – jego marka, model oraz wersja, rok produkcji, rodzaj skrzyni biegów, rodzaj paliwa, przebieg – obecny i planowany na przyszły rok, data zakupienia pojazdu, data jego pierwszej rejestracji, dane o właścicielu czy właścicielach pojazdu i inne.
  • Dane o ubezpieczeniu – informacje o ubiegłym towarzystwie ubezpieczeniowym, data, od której ma obowiązywać ubezpieczenie, informacje o przebiegu szkodowości i inne.
  • Dane o właścicielu pojazdu – wiek, płeć, stan cywilny, miejsce zamieszkania, data uzyskania prawa jazdy, dane o liczbie posiadanych dzieci i inne.

Ponadto, porównywarka może poprosić nas o wpisanie numeru telefonu. Jest on wymagany przez wielu ubezpieczycieli, dlatego też bez jego podania nie otrzymamy dokładnej kalkulacji kosztów ubezpieczeniowych.

Po wypisaniu całego formularza możemy już w ciągu paru minut dowiedzieć się, który ubezpieczyciel ma dla nas tanie OC oraz innego rodzaju ubezpieczenia. Są one uszeregowane od najtańszego do najdroższego, dlatego wybranie tego najbardziej atrakcyjnego nie będzie trudne!

Co więcej, kalkulator OC pozwala na wykupienie polisy ubezpieczeniowej w wyliczonej wcześniej cenie. W tym celu musimy tylko kliknąć na odpowiedni przycisk i przejść na stronę internetową ubezpieczyciela, aby tam podać dodatkowe informacje o sobie i samochodzie. Zawarcie umowy ubezpieczenia on-line to tylko kilka minut – bez potrzeby wychodzenia z domu!

Artykuł sponsorowany