KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Garwolin Sport

Piłkarze ręczni z PSP w Górznie mistrzami powiatu

Dodano:
garwolin - Piłkarze ręczni z PSP w Górznie mistrzami powiatu

Piłkarze ręczni z Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie z rocznika 2005 i młodsi po raz trzeci zostali mistrzami powiatu garwolińskiego.

29 listopada 2019r. na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Górznie zostały rozegrane zawody finałowe piłki ręcznej chłopców z klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu garwolińskiego. Po przebrnięciu eliminacji, do finału awansowały cztery najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej, ze szkół podstawowych z Maciejowic, Michałówki, Pilawy i Górzna.

W meczach półfinałowych padły następujące wyniki: 
SP Górzno – SP Maciejowice 19 - 6, SP Michałówka – SP Pilawa 12 – 12, rzuty karne 3-2.
W meczu o trzecie miejsce uczniowie z Maciejowic pokonali swoich rówieśników z Pilawy 15 – 5, a w meczu o I miejsce piłkarze ręczni z Górzna pokonali kolegów z Michałówki 21-7.

REKLAMA:


W ceremonii dekoracji drużyn uczestniczyli: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie  Robert Kuźbida.

Opiekun drużyny z Górzna Andrzej Kozłowski nie krył radości z sukcesu:  -Jestem bardzo zadowolony z końcowego wyniku zawodów, ale przede wszystkim z gry w obronie i skuteczności moich zawodników. Wszystkie mecze, zarówno te w eliminacjach, jak i w finałach wygraliśmy przewagą przynajmniej 10 bramek, i co ciekawe chłopcy z rocznika 2005 i 2006 już po raz trzeci zdobyli mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej. Na duże brawa zasługuje cała drużyna, jednak warto podkreślić, iż najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu podczas turnieju finałowego zostali: Dawid Domarecki – 16 bramek, Szymon Zając – 11 bramek oraz Marcin Tobiasz – 8 bramek.
Drużynę piłkarzy ręcznych ze Szkoły Podstawowej w Górznie reprezentowali uczniowie: stoją od lewej: Patryk Kowalczyk, Wojciech Chrzanowski, Oskar Talarek, Antoni Wielgosz, Rafał Frelik, Mateusz Krzyśpiak, Michał Gruszczyński, Damian Bajera, Karol Władziński, Przemek Wyziński. Kleczą lub siedzą: Kamil Szwajkosz, Szymon Zając, Kacper Salamończyk, Oskar Sabak, Marcin Tobiasz, Filip Kałaska i Dawid Domarecki.

Na zdjęciu ponadto widzimy wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka, dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie Roberta Kuźbidę i opiekuna drużyny Andrzeja Kozłowskiego.

zdjęcia: AS


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 77

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nazewnictwo szkol (, #IP da03bba60e) Odpowiedz

Juz od trzech lat nie uzywa sie zgodnie z rozp. MEN przymiotnika Publiczna w nazwie szkol. Mowione o tym bylo juz wiele razy I nic