KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Biskup Gurda poświęcił budynek duszpasterski w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Biskup Gurda poświęcił budynek duszpasterski w Sulbinach

1 grudnia 2019r. biskup siedlecki Kazimierz Gurda odwiedził parafię pw. św. Jana Pawła II w Sulbinach. Biskup przewodniczył koncelebrowanej Mszy świętej o 11:00, następnie poświęcił nowy budynek duszpasterski. W budynku odbywać się będą spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, próby chóru parafialnego i scholi, spotkania KSM, spotkania rady parafialnej, lektorów, animatorów, ministrantów, zelatorów kółek różańcowych, czy wspólnoty Jana Pawła II.


1 grudnia na progu adwentu parafię pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach odwiedził ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Duchowny poświecił nowy budynek duszpasterski, gdzie mogą się odbywać spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, próby chóru parafialnego i scholi, spotkania KSM, spotkania rady parafialnej, lektorów, animatorów, ministrantów, zelatorów kółek różańcowych, czy wspólnoty Jana Pawła II.

Parafialni darczyńcy podarowali trzy krzyże, które zawisły w salach duszpasterskich. Poświęcone zostało również mieszkanie proboszcza.

Ksiądz biskup przewodniczył koncelebrowanej Mszy świętej o 11:00. Chór Maryi przygotował piękną muzyczną oprawę, a po eucharystii dzieci licznie ustawiły się do indywidualnego błogosławieństwa z rąk księdza biskupa.

żródło i zdjęcia: Edyta Perenc, FB Parafia Sulbiny

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Proboszcz (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

Czy to z tej parafii wyrzucili proboszcza?

Pr (, #IP e752da8182) Odpowiedz

Tak z tej......

Biskup oszalał (, #IP 940b44960f) Odpowiedz

3 lata przed komunią dzieci mają się przygotowywać . Efekt że połowa nie pójdzie do niej . Co więcej słychać że na tacy też ubędzie w związku z taką pazernością i robieniem z ludzi idiotów w sytuacji gdy każdy wie że chodzi o wpływy do sakwy .

Zgadzam sie (, #IP 1daa45d6ec) Odpowiedz

Księża robią wszystko by ludzie znienawidzili kościół.3 lata wcześniej nauki (paranoja) prezent dla katechetki,prezent dla księdza a to jego zakochany obowiązek.

Wiara c.d. (, #IP c560284968) Odpowiedz

Ja akurat uważam, że to bardzo dobrze, ze dzieci będą się przygotowywać 3 lata. O Bogu, wierze, sakramentach trzeba mówić dzieciom od najmłodszych lat. Dorośli też na tych spotkaniach i przygotowaniach skorzystają :-)

Do roboty (, #IP 9a5b7e5758) Odpowiedz

Jeszcze kilka lat i nie bedzie kogo przygotowywać do Komunii. Moze ksieza niech chorym pomagaja i biednym a nie tylko w nauczycieli się bawią.

wiara (, #IP c560284968) Odpowiedz

jakbyś naprawdę był wierzący, to nie miałbyś z tym problemu...

wiara ? (, #IP aaaf9c18e3) Odpowiedz

no tak bo lepiej wierzyć na slepo i nie zastanawiać się nad niczym.

Browiak (, #IP c8a70042a8) Odpowiedz

Jadąc do Garwolina Biskup po drodze powinien zajechać do parafii w Borowiu i zobaczyć na własne oczy jakiego dziwaka posłał do owieczek w Borowiu. I jak można w niecałe 2 lata rozwalić to co zrobili poprzedni proboszczowie, najpierw ks. Stanisław (obecnie emeryt w parafii Sulbiny ) i ks. Dariusz Parafiniuk. Aż żal patrzeć jak materiał zakupiony do wymiany okien w kościele niszczeje na plany przy kościele.Boże patrzysz i dlaczego nie grzmisz...

a ten skromny budynek z tyłu to co to jest? (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Coś nie tak? (, #IP 03ad1c590c) Odpowiedz

Przecież czcigodny ksiadz prob. i inni x muszą gdzieś mieszkać!!

ręka,rękę myje... (, #IP 2587df94d7) Odpowiedz

przecież szpital jest obok...