KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Rozrywka | Kultura Garwolin

Co umie i co lubi? Weekend z Mikołajem w CSiK

Dodano:
garwolin - Co umie i co lubi? Weekend z Mikołajem w CSiK

Z racji nadchodzących Mikołajek Centrum Sportu i Kultury postanowiło dowiedzieć się, co umie i co lubić robić czerwony pan z długą białą brodą. Mikołaj będzie testował aktywności sportowe i kulturalne. W ofercie nie tylko atrakcje dla dzieci.


Sprawdzanie Mikołajkowych aktywności zacznie się już 6 grudnia, a zakończy 10 grudnia. W tych dniach na dzieci będzie czekać moc atrakcji. Coś dla siebie – zarówno sportowego, jak i kulturalnego znajdą także dorośli. A więc, sprawdźcie czy Mikołaj….

…chodzi do teatru?

Mikołaj nie tylko bardzo lubi teatr, ale równie często jest bohaterem spektakli. Tak będzie i tym razem. W niedzielę 8 grudnia o godz. 10:30 w ramach „Artystycznych poranków” w sali kinowej odbędzie się spektakl „Dzielny Grześ i święty Mikołaj”. Jest to klasyczne przedstawienie pacynkowe. Opowiada historię dzieci z pewnego miasteczka, które z racji świąt bardzo czekają na przybycie Mikołaja. Niestety niedobra wiedźma chce temu przeszkodzić. Z pomocą Świętemu Mikołajowi przybędzie dzielny Grześ. Jak zdoła pokonać wiedźmę? O tym dowiedzą się widzowie podczas spektaklu. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Cena biletu to 12 zł.

…lubi kino?

Kino to jedna z ulubionych form rozrywki Mikołaja. Tym razem Mikołaj będzie się czuł w nim wyjątkowo dobrze. Z okazji Mikołajek Kino „Wilga” pokaże film „Kraina Lodu II”. Jest to druga część niezwykle popularnej animowanej bajki Disneya. Przygody jakie tym razem przeżyją Anna, Elsa i sympatyczny bałwanek Olaf wiele ich nauczą, będą obfitowały w niebezpieczne i śmieszne sytuacje, a może nawet zupełnie odmienią życie bohaterów. Seanse filmu od 6 do 10 grudnia o godzinie: 13:00, 15:30 i 18:00.

REKLAMA:


…zna się na żartach?

Któż nie zna charakterystycznego śmiechu Mikołaja? Nieco rubaszny, głęboki i serdeczny. Mikołaj, jak wiadomo, lubi nie tylko dzieci, ale także dorosłych. To właśnie oni będą mogli mikołajowo pośmiać się, oglądając Kabaret Czwarta Fala. Jego twórcy to młodzi ludzie  pełni pozytywnej energii, zawsze gotowi na interakcje z widownią. Tym razem przybędą z programem „Made in Poland”, żeby porwać widownię w świat pełen humoru. Wystarczy dać się ponieść fali. Spektakl kabaretowy odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Kultury w niedzielę 8 grudnia o godzinie 19:30. Koszt biletu to 30 zł.

…radzi sobie w wodzie?

Z pewnością z łatwością unosi się na wodzie. Jego czerwony strój, niczym boja, przykuwa uwagę innych pływaków. A tych ostatnich na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” nie powinno zabraknąć, gdyż przez cały weekend bilet wstępu dla dzieci i młodzieży to koszt zaledwie 6 złotych.

…szybko biega?

Tu, z racji wyglądu Mikołaja, mogłoby się zdawać, że odpowiedź jest oczywista, ale, ale… jeśli bieg jest nie tylko formą aktywności, ale doskonałą zabawą i dodatkowo kończy się pieczeniem kiełbasek, to już zupełnie inna sprawa. Mikołaj zaprasza na wspólne bieganie w niedzielę 8 grudnia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Młodzi biegacze będą mieli do pokonania dystanse dostosowane do ich wieku – odbędą się w sumie 4 biegi, a dorośli zmierzą się z dystansem 5 km. Na mecie będą czekały Mikołajkowe medale i ognisko z kiełbaskami. Bieg Mikołajkowy organizowany przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z CSiK odbędzie się na terenach przy zbiorniku retencyjnym. Start o godzinie 13:00.  Link do zapisów można znaleźć na www.truchtacz.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.