KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Zbiórka krwi na rzecz Kubusia z Parysowa i innych dzieci ze szpitala dziecięcego

Dodano:
garwolin - Zbiórka krwi na rzecz Kubusia z Parysowa i innych dzieci ze szpitala dziecięcego

Kubuś chorujący na ostrą białaczkę jest mieszkańcem Parysowa. Dosyć często korzysta z banku krwiodawstwa. W związku z tym, jego rodzice chcieliby podziękować bankom krwi za to, że im pomagają i dlatego zbierają krew z dopiskiem imienia i nazwiska swojego synka. O pomoc chłopcu apeluje również ciocia Kubusia, Pani Lidia.

Kubuś urodził się 28 maja 2017r. Choruje na ostrą białaczkę od września 2019r. i dosyć często korzysta z banku krwiodawstwa. W związku z tym, jego rodzice chcieliby podziękować bankom krwi za to, że im pomagają i dlatego zbierają krew z dopiskiem imienia i nazwiska swojego synka. W pomoc zaangażowała się również Pani Lidia, ciocia chłopca.

Na krew czekają zwłaszcza pacjenci z Dziecięcego Szpitala Klicznicznego im. Józefa Polikarpa Brudzinskiego w Warszawie, a wraz z nimi Kubuś Magierski, chorujący na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nieważne jaką masz grupę krwi! Możemy wesprzeć Kubusia i inne dzieci z Oddziału Klinicznego Hematologii i Onkologii. Wystarczy oddać krew!
Krew można oddać w najbliższym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa. W naszym powiecie, znajduje się ono pod adresem : ul. Lubelska 50 (szpital). Oddając krew pamiętaj, aby podać dane osoby na rzecz, której oddajesz krew.

UWAGA! Należy podać poniższy dopisek. Wpisujemy szpital warszawski, a nie garwoliński:


Jakub Magierski, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzinskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Hematologii i Onkologii, ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa

REKLAMA:


- Kochani można oddawać krew dla Kubusia w Centrum Krwiodawstwa w Garwolinie ul. Lubelska 50 (szpital) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Natomiast w dniu 8 grudnia 2019, krew można oddać w Siennicy w godz 9.00 -13.00 , a 18 grudnia 2019 krew można oddać w Górze Kalwarii w godz 9:00-12:30. Krwiobus przyjeżdża na ulice Ks. Sajny przed Ośrodkiem Kultury. Oddając krew możecie uratować niejedno życie!!!  Nigdy nie wiadomo, czy sam nie będziesz potrzebował skorzystać z banku krwi... Pomyśl również o tym – apeluje na Facebooku Pani Lidia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 36284dbdb1) Odpowiedz

Małe sprostowanie: w szpitalu w Garwolinie krwiodawcy mogą oddawać krew od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 13:00