KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Mikołaj jednak nie przyszedł do kierowców

Dodano:
garwolin - Mikołaj jednak nie przyszedł do kierowców

Kierowcy chyba byli niegrzeczni. Na 6 grudnia planowane było oddanie odcinka S17 od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. O planach informował dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosław Czech. Można to było uznać za prezent od GDDKiA dla kierowców. Plany się jednak nieco zmieniły.

- Naszym zamierzeniem jest oddanie kierowcom do użytku odcinka S17 od końca obwodnicy Garwolina do początku obwodnicy Kołbieli. Obok będą się toczyły prace przy budowie dróg dojazdowych, serwisowych, ale kierowcy będą już mieli do dyspozycji dwa pasy do Kołbieli i dwa pasy do Garwolina. Uzależnione jest to jeszcze od tego, czy przejdziemy pozytywnie audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA dla Kuriera Garwolińskiego, informując o planach oddania dwóch  jezdni od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Kołbieli. To wypowiedź z 14 listopada. Podobnych wypowiedzi o otwarciu trasy na mikołajki, Mirosław Czech udzielał też innym mediom.

Plany się jednak zmieniły.
„Wykonawcy trzech odcinków S17 pomiędzy węzłem Lubelska i początkiem obwodnicy Garwolina przekazali kilka dobrych informacji. O ile na odcinku najbliższym Garwolina odliczamy czas do udostępnienia trasy kierowcom, to na kolejnych dwóch odcinkach, niemal na całej długości ich długości, wkrótce pojedziemy nową jezdnią.” informuje dziś GDDKiA, zatem te informacje nie są aż tak dobre.

18 grudnia objedziemy Wolę Ducką i Ostrowik
Na 18 grudnia planowana jest pierwsza z dwóch zmian organizacji ruchu na odcinku pomiędzy węzłem Lubelska i początkiem obwodnicy Kołbieli. Kierowcy skorzystają z fragmentu omijającego Wolę Ducką i Ostrowik. Druga zmiana pozwoli wjechać na nową trasę w Góraszce i dojechać do okolic skrzyżowania z ul. Narutowicza (skręt na Świerk). Przełożenie ruchu na tym odcinku ułatwi jazdę eliminując obecne kręte objazdy.

REKLAMA:


Jeszcze przed świętami pojedziemy dwoma jezdniami od końca budowanej obwodnicy Kołbieli do Garwolina. Powstaje przewiązka umożliwiająca wjazd od Warszawy na jezdnię w kierunku Lublina. Trwają odbiory WINB.

Jedna jezdnia obwodnicy Kołbieli do końca roku

"Kolejny krok to udostępnienie do ruchu jednej jezdni obwodnicy Kołbieli z tymczasowym rondem na przecięciu DK50 z S17. - Termin zależny jest od warunków pogodowych i chcemy by wykonawca wprowadził je jak najszybciej. Do ukończenia wiaduktu w ciągu DK50 potrzeba jeszcze około czterech tygodni, a przed puszczeniem po nim ruchu niezbędny jest odbiór WINB. Po oddaniu do użytkowania tego wiaduktu skorzystają z niego jadący w tranzycie, co odciąży tymczasowe rondo" – informuje GDDKiA.

O dokładnych terminach wprowadzenia poszczególnych zmian w organizacji ruchu GDDKiA będzie informować.

źródło: GDDKiA, zdjęcia Krzysztof Nalewajko, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Marco (, #IP f42e15217d) Odpowiedz

Sami fachowcy od dróg jak widac sie wypowiadaja ehh .stara lubelska zla nowa też zla ludzie ??co z wami.

xx (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

Niestety (, #IP 05a573a7db) Odpowiedz

Droga jak mówią komentujący jest koszmarnie nierówna i mają rację , nawet w stronę gończyc jest to samo . Jazda mniej więcej jak kiedyś nadwiślanką na odcinku wilga - sobienie . I na nic tłumaczenia o betonowej nawierzchni , są drogi betonowe ale równe a ta niestety jest koszmarnie nierówna .Niech kładą dywanik asfaltowy .

S 17 (, #IP 2e6b1bb393) Odpowiedz

Jak wiemy asfalt się nagrzewa nawet zimą jak jest słońce a ciekawi mnie jak jest z betonem podczas okresu zimowego.pewnie będzie ślisko.

Cyrk (, #IP f909846273) Odpowiedz

To co się wyprawia w związku z budową S-17 to jest SKANDAL. Nie dość, że BUDIMEX oddaje bubel za bublem w postaci wadliwie wykonanej nawierzchni betonowej która jest po prostu nierówna to jeszcze robi sobie co chce, kiedy chce i jak chce. Jak widać odurzeni blaskiem fleszy podczas przecinania wstęg lokalni i krajowi włodarze uznali, że nie ważne jest jak ta trasa powstanie, jaka będzie... ważne aby powstała. Odciąć na 2 dni mieszkańców jakiejś miejscowości? Żaden problem. Zatrudniać pijanych ukraińców do kierowania ruchem? Proszę bardzo. Nie wysilać się w oznakowaniu i informacji dla kierowców? Standard. Powiem tylko tyle: ktoś, kogoś, kiedyś za to rozliczy.

Fuszerka (, #IP 8b998a7744) Odpowiedz

Pewnie odbiorą dadzą kopertę komu trzeba i przejdzie bez zastrzeżeń. Tak się robi na takich budowach.gdyby nie przeszło to byłoby przyznanie się do winy firmy Budimex za spartoloną robote

Fuszerka (, #IP 1f1dc13445) Odpowiedz

I bardzo dobrze że nie oddali tej drogi bo wiedzą że jest fatalnie zrobiona nawierzchnia i nie przejdzie procesu oddania bo bardzo nierówna nawierzchnia stwarza zagrożenie dla życia kierowców i jest do poprawy.

To było pewne jak w banku... . Budimex od paru ładnych tygodni stoi w miejscu. Kilkanaście pracowników na budowie to jak mogą dotrzymać zapowiedzianego terminu (, #IP 9fd3011f80) Odpowiedz

Powinniśmy się cieszyć jeśli do nowego roku się wyrobia oddac całość do użytku

Maniek (, #IP 20a9699fb8) Odpowiedz

I niech nie przychodzi i nie daje nam na siłę tej fuszerki.

Droga do poprawy (, #IP 0d627e3fd9) Odpowiedz

Do poprawy jest cała nawierzchnia od obwodnicy Garwolina do Kołbieli , trzęsie jak by się jechało polną drogą a to stwarza zagrożenie i komfort jazdy jest gorszy niż starą lubelską...

strange donkey (, #IP 107a1d0649) Odpowiedz

poniewaz jest to nawierzchnia betonowa. Ogarnij sie czlowieku

Ok beton (, #IP 2e6b1bb393) Odpowiedz

Ale jeździłem po różnych betonowkach i jakoś tak nie trzęsie jak na 17 ce.np.strabag też oddał odcinki betonowe i jest ok.

S 27 (, #IP 1cc9ba47ec) Odpowiedz

Jakoś odcinek który buduje strabag w str.stolicy też jest betonowy ale równy nie trzęsie tak jak na odcinku garwolin-kołbiel.jednak co firma to firma.

do strange donkey (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Gierkówka też jest/była betonowa i jakoś nie trzęsło podczas jazdy, ja akurat jestem po remoncie zawieszenia, ale nie trzeba wymieniać zawieszenia żeby wieczorem przy światłach lub podczas deszczu zobaczyć jak jest nierówna.

(, #IP cdfcb292de) Odpowiedz

proponuję remont zawieszenia

co za dzban (, #IP e33e76337d) Odpowiedz

proponuje remont mózgu