KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Garwolin Sport

Brązowy medal i wielkie powitanie uczennic z SP w Wilkowyi

Dodano:
garwolin - Brązowy medal i wielkie powitanie uczennic z SP w Wilkowyi

W sobotę i niedzielę uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowyi wzięły udział w XXII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 2019 rozgrywanych w Radomiu. Podczas unihokejowych zmagań klas IV-VI zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Sięgnęły po brąz. Taki sam wynik udało im się osiągnąć przed rokiem.

W zawodach udział wzięło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. SP w Wilkowyi znalazła się w grupie B, gdzie 5:1 pokonała SP w Święcicach, 6:0 SP w Nowym Miszewie i 3:0 SP w Stromcu.

W półfinale niestety nie było tak dobrze. Zawodniczki z gminy Garwolin uległy dziewczynkom z Zabrodzia 0:3 i był to jedyny przegrany mecz dla uczennic SP w Wilkowyi. W meczu o III miejsce pokonały Święcice 2:1.

REKLAMA:


Do Wilkowyi medalistki dotarły w niedzielę około godziny 16.00 Rodzice przygotowali im powitanie, podobne do tego, na które mogą liczyć zdobywcy medali olimpijskich. Był bezalkoholowy szampan, tort, cukierki, balony, strzały petard, radosne okrzyki, uściski i gra na bębnie. Oczywiście nie mogło zabraknąć głośnego „100 lat”. Rodzice i opiekunka Aneta Trzpil mają nadzieję, że w przyszłym roku z Igrzysk uda się przywieźć złoty medal.

W brązowej drużynie znalazły się: Maria Dąbrowska, Kamila Dąbrowska, Karolina Kowalska, Milena Konopka, Gabriela Michalec, Amelia Maśniak, Weronika Winek, Patrycja Kisiel, Maja Michalec i Izabela Wardak.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 35

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.