KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

65 skontrolowanych pojazdów i 33 mandaty za prędkość nałożone przez grupę SPEED

Dodano:
garwolin - 65 skontrolowanych pojazdów i 33 mandaty za prędkość nałożone przez grupę SPEED

65 skontrolowanych pojazdów, 55 nałożonych mandatów karnych na kierowców- to wynik tygodniowych działań garwolińskiej grupy „SPEED”. Podczas tygodniowych działań policjanci „drogówki” nałożyli na kierujących 33 mandaty karne za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne.

Prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą działania „SPEED”.

Podczas tygodniowych działań policjanci „drogówki” skontrolowali 65 pojazdów, nałożyli na kierujących 33 mandaty karne za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

REKLAMA:


Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze w lipcu została powołana grupa „SPEED”. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Emka (, #IP 77fea40023) Odpowiedz

DO SPRAWDZENIA NA STRONACH GOV ROCZNIE zabici w wypadkach drogowych- 3500 osób zabici samobójczo- 6000 osób i co roku rosnie tytułem przemyśleń pzdr,Marcin

ŻYCIE BEZCENNE !!! (, #IP 97024611c4) Odpowiedz

MANDATY MAŁE !!!

Bzdura (, #IP 12b7bd2bdb) Odpowiedz

A złodzieje kradną. Policja prędkości mierzy. Naczelnik... No tak nisko ta komenda nie upadła nigdy jak obecnie.