KurierGarwoliński.pl

Kiermasz Lemar

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (2 - 8 grudnia 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (2 - 8 grudnia 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu3 grudnia 2019 r.

Kot w studni

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie znajdującym się w studni w miejscowości Stefanów. Przybyli na miejsce strażacy zeszli po drabinie na głębokości około sześciu metrów i wydostali zwierzę ze studni, w której nie było wody. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


4 grudnia 2019

Zdarzenie drogowe w miejscowości Miętne

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Miętne, gdzie samochód osobowy marki Dacia którym podróżowała jedna osoba zjechał do rowu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał dwa zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

5 grudnia 2019

Zdarzenie drogowe w miejscowości Łaskarzew

Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łaskarzew, gdzie samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z łuku drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły go o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W akcji trwającej ponad jedna godzinę udział brały dwa zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego i gospodarczego w Trojanowie
Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynków w Trojanowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem całkowicie objęty jest budynek gospodarczy oraz w znacznej części oddalony o kilka metrów od niego, opuszczony budynek mieszkalny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na płonące budynki, a także w obronie na budynki gospodarcze znajdujące się na sąsiedniej działce. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych i przelewania pogorzeliska. W działaniach trwających pięć godzin udział brały dwa zastępy PSP i siedem zastępów OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.