KurierGarwoliński.pl

Bnp Paribas lipiec 2020

Wiadomości z Garwolina

Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomiku

Dodano:
garwolin - Dzień Dawcy Szpiku w Ekonomiku

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy związane z zachęcaniem i uświadamianiem ludzi w jak prosty sposób można uratować komuś życie. We wtorek 17 grudnia, w Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie będzie można przyłączyć się do akcji i zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Wystarczy 5 minut –  tyle zajmują formalności związane z rejestracją.

Akcja będzie trwała w godzinach 9:00 – 15:00.

Jedynym warunkiem rejestracji jest ukończenie 18 roku życia.

Dajcie przykład. Wystarczy tak niewiele!

Organizatorem akcji jest pedagog szkolny Sylwia Kozyra wraz z samorządem szkolnym, którego opiekunką jest Natasza Mikulska.

Wolontariat: Kinga Winek, Julia Staros, Justyna Wawer, Magda Kałaska, Dominik Pałyska, Eryk Budynek, Szymon Przybysz.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.