Ciekawe tematy z Garwolina

Kiedy zostania oddana do użytku obwodnica Góry Kalwarii?

Dodano:
garwolin - Kiedy zostania oddana do użytku obwodnica Góry Kalwarii?

Wykonawca obwodnicy Góry Kalwarii kieruje roszczenia wobec GDDKiA. Dotyczą one środków finansowych oraz terminów wykonywania prac budowlanych. Według kontraktu prace powinny się zakończyć na początku grudnia.

Na obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK50 i DK79 trwają prace związane z budową ekranów, barier energochłonnych, profilowane są skarpy i pobocza oraz czyszczona jest nawierzchnia całej trasy, czyli trwają przygotowania do puszczenia ruchu po ciągu głównym. Mimo, że prace wydają się być na finiszu, wciąż nie wiemy kiedy droga będzie w pełni oddana do użytku.

- Został złożony do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego wniosek o dopuszczenie do ruchu ciągu głównego –
mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Nie podaje jednak informacji na temat tego kiedy obwodnica będzie w pełni oddana do użytku. - Nie wiemy kiedy inspektor rozpatrzy nasz wniosek – mówi.

-Wykonawca na różnych etapach budowy kierował do nas roszczenia odnośnie terminów i roszczenia finansowe, który były rozpatrywane. Teraz też rozpatrujemy takie roszczenia – mówi Małgorzata Tarnowska.

źródło: GDDKiA, własne, zdjecia: GDDKiA

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.