KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich

Dodano:
garwolin - Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich

W poniedziałek 30 grudnia 2019 roku w garwolińskiej kolegiacie zabrzmiał niecodzienny, wyjątkowy i wzruszający Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich. Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę złożoną z 15 osób o tym samym nazwisku, wykonując tradycyjne kolędy w autorskich aranżacjach.

Rodzina Pospieszalskich muzykując razem pokazuje prawdziwe piękno świąt Bożego Narodzenia. Większość opanowała grę na kilku instrumentach, stąd raz gra orkiestra dęta, za chwilkę jazzowy band, a potem orkiestra kameralna. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmiały w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych aranżacji.

REKLAMA:


Koncert kolęd Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 450. rocznicę powstania Unii Lubelskiej nie odbyłby się bez dofinansowania projektu ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Koncert poprzedził występ Młodzieżowego chóru z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie pod dyrekcją Andrzeja Ostolskiego.

W uroczystości wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Orzełowska, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, ks. Stanisław Szymuś i ks. Ryszard Andruszczak oraz ks. Jerzy Janowski proboszcz parafii Miętne, dyrektor Wydziału Organizacyjnego Diana Kwiatkowska, dyrektor POSiZL w Miętnem Janusz Kowalski, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Małgorzata Antolak oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 160

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.