Ciekawe tematy z Garwolina

1 mln 77 tys. zł na 38 linii komunikacyjnych

Dodano:
garwolin - 1 mln 77 tys. zł na 38 linii komunikacyjnych

30 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisane zostały umowy pomiędzy wojewodą a 8 samorządami na dopłaty do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Wśród beneficjentów był też samorząd powiatu garwolińskiego.

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych. W imieniu powiatu garwolińskiego umowę na dopłatę w wysokości 1 mln 77 tys. zł na 38 linii komunikacyjnych podpisali z wojewodą Konstantym Radziwiłłem starosta Mirosław Walicki oraz wicestarosta Iwona Kurowska.

W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli m.in.: senator Waldemar Kraska, sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, poseł Daniel Milewski i wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.