KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Orszak Trzech Króli w Miętnem

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli w Miętnem

6 stycznia 2020 r. główną ulicą Miętnego przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany po raz pierwszy przez Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce oraz kościół parafialny w Miętnem. Wspólnie maszerowała również Szkoła Podstawowa w Michałówce.

Hasłem tegorocznego Orszaku były słowa „Cuda, cuda ogłaszają” z kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Orszak Trzech Króli wyruszył spod przedszkola do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Janowski.

W barwnym korowodzie ze śpiewem na ustach udział wzięły całe rodziny, mieszkańcy, w koronach i strojach przygotowanych do wspólnego świętowania.

REKLAMA:


Organizatorzy pragną podziękować wszystkim za piękne, wspólne przeżywanie Święta Objawienia Pańskiego.

- Szczególne podziękowania i słowa uznania kierujemy do dzieci przedszkolnych, uczniów oraz młodzieży za tak liczny udział. Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem oraz państwu Mikulskim za pomoc i wsparcie przy organizacji Orszaku – mówi w imieniu organizatorów Sylwia Pytlarczyk.

S. Pytlarczyk

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 71

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.