KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

PKS nie kursował w czasie świąt. Dlaczego?

Dodano:
garwolin - PKS nie kursował w czasie świąt. Dlaczego?

Czytelniczka zgłosiła się do nas z informacją, że PKS Garwolin nie zabrał podróżnych z przystanków w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie kursy w czasie świat były zawieszone, ale nie wynikało to z widocznych na przystankach rozkładów jazdy. Prezes PKS Garwolin Jacek Semczuk przyznaje, że wina leży po stronie PKS, ale mimo zapewnień, nie sformułował w tej sprawie oficjalnego stanowiska.


Ludzie czekali na przystankach, ale się nie doczekali

„Z niewiadomych przyczyn oraz bez informacji dla podróżujących, w ostatniej chwili zostało całkowicie zawieszone kursowanie autobusów PKS Garwolin. Sytuacja ta spowodowała, że wiele osób nie miało możliwości powrotu do Warszawy, czy innych miejsc. Zarówno na stronie przewoźnika jak również na samym dworcu PKS nikt nie podał informacji mówiącej o tym, że kursowanie autobusów jest całkowicie zawieszone. Gros osób czekało na autobusy wskazanej relacji, nie tylko bezpośrednio na dworcu, ale również na przystankach na trasie Garwolin-Warszawa” - napisała w mailu do KG Czytelniczka.

Zmiany na lepsze?
„Kierownictwo PKS jeszcze przed świętami pięknie wypowiadało się o konieczności zjazdu z trasy na przystanki na wioskach na wskazanej trasie, w wielu artykułach zapewniało o postępach i zmianach. A nawet o tym, że kierownictwo będzie zasiadać za kierownicą autokarów, a tu taka wpadka, mieszkańcy naszego powiatu nie mogli dostać się do pracy czy swoich drugich mieszkań w Warszawie. Sytuacja taka nie powinna mieć miejsca” - dodała w korspondencji do KG Czytelniczka.

REKLAMA:


Na stronie PKS Garwolin znajdowała się informacja o tym, że w czasie świąt kursy są zawieszone. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie została opublikowana. Czytelniczka twierdzi, że informacji w czasie Świąt nie było.
Prezes PKS Garwolin Jacek Semczuk poinformował w rozmowie telefonicznej z nami, że rzeczywiście rozkłady jazdy rozwieszone na przystankach mogły wprowadzać w błąd. Spółka niedawno zmieniała rozkłady, ale okazuje się, że musi dokonać kolejnych zmian. Prezes podziękował za informację o błędzie spółki i zapewnił, że ustosunkuje się do skargi Czytelniczki na piśmie.

Brak oficjalnego stanowiska
Prezes PKS zapewnił, że odpowiedź na naszego maila z 27 grudnia przyjdzie jeszcze tego samego dnia, najdalej w poniedziałek 30 grudnia. Odpowiedź nie przyszła. Mimo przypomnienia w formie SMS, prezes do dziś nie ustosunkował się oficjalnie do skargi Czytelniczki.

zdjecie: archiwum KG


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP ef4b7f66d4) Odpowiedz

Niestety zarówno pks jak i starostwo mimo przesłania skargi nie raczyło udzielić odpowiedzi mimo że upłynęło 30 dni. Takie o to rządy mamy teraz w naszym powiecie, gdzie jednostki publiczne, samorządu terytorialnego nie udzielają odpowiedzi na zadane pytania bo i po co? To są ludziska teraz, wielkie gwiazdy, po co mają zwykłemu plebsowi odpowiadac

Bez przesady (, #IP db736106cb) Odpowiedz

Nie posrajcie się. Mamy czasy gdzie każdego stać na auto, więc na czas świat jeśli autobus nie pojedzie to nic się nie stanie. Jakoś nie przeszkadza wam to że sklepy były zamknięte.

PKS (, #IP 2fc0c7a057) Odpowiedz

Skoro każdego stać na na auto to po co nam PKS???

(, #IP a71b749dbc) Odpowiedz

nie wiem czy mieści Ci się w głowie fakt ze nie każdy ma a uto

Anna (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

Nikt nie mowi o tym że przeszkadza lub nie. Czytaj proszę ze zrozumieniem. Chodzi tu o fakt że zarówno na stronie www, na dworcu itp nie było informacji że kursowanie autobusów jest zawieszone. Tylko o to chodzi, że ludzie czekali na dworcu godzinę czy dwie czekając na autobus który nie kursuje. a na marginesie, nie każdego stac na auto.

Bilety miesięczny (, #IP bdae84309e) Odpowiedz

Dlaczego tak zdrożały bilety dla uczniów szkół średnich dojerzdżających do Garwolina

Wołoszka (, #IP 869d19d586) Odpowiedz

Panie Wołoszka wróć pan na trasy, gdzie dotychczas jeździłeś, bo nie da się tego wytrzymać!

Brak tabliczek z rozkładem pks (, #IP 65b668696e) Odpowiedz

Po oddaniu po remoncie mostu w oziemkowce autobusy wróciły na starą trasę,ale na przystankach nie ma rozkładów jazdy,nie ma ich odkąd zlikwidowano kursy z Garwolina do miastkowa kościelnego,a przecież na pewnym odcinku kursują do Żelechowa czy kruszowki?

(, #IP ce9f827028) Odpowiedz

Pan prezes ma wszystkich gdzieś. Ważne że kupili bilety miesięczne a już ich realizacja to temat którym oni nie bardzo chcą się zajmować.

Były (, #IP 6ad8efaa91) Odpowiedz

Tam jest taki bałagan i nieład, że nikt nawet nie myśli o czymś takim jak informacja dla pasażera. Obecny Prezes i kierownik oczywiście zażalenia przyjmują do wiadomości ale kompletnie nic z tym nie robią a będzie jeszcze gorzej☹️

Zart! (, #IP caccec2bbc) Odpowiedz

żenada!

Tradycja pks (, #IP 3c5ec9f2e8) Odpowiedz

Dotacje brać a pasażerów mieć w d....

kamil (, #IP aaaf9c18e3) Odpowiedz

Napiszcie do suwerena , na pewno coś z tym zrobi.

a może komentarz od starosty lub starosciny? (, #IP ac21d9b25f) Odpowiedz

PKS to oczko w głowie obecnych władz powiatowych. Więc może jakieś wyjaśnienie lub komentarz od starosty lub starosciny? Pełno ich w mediach przy byle okazji,może choć raz powiedzą coś w konkretnej sprawie ?

Ciekawy (, #IP 73c939f95f) Odpowiedz

Czy oddaniem przez PKS kursów dla prywaciarza np. Pilawy czy Miastkowa K. nie powinno zająć się CBA? Czy JW bierze na te kursy dofinansowanie?

prywaciarz?? (, #IP 8a69ee960a) Odpowiedz

Ludzie!! Chyba wy żyjecie jeszcze w PRL... PKS nie był kiedyś zainteresowany obsługą tych linii to wszedł w to prywaciarz. Zwykła konkurencja czyli normalność. Do tego dochodzi powszechność dostępu do samochodów czyli znaczny odpływ klientów. Cześć i chwała, że choć prywaciarz tam jeździ.

do prywaciarza (, #IP cd00ba3574) Odpowiedz

nie jesteś chyba tak głupi, żeby brać wszystkich za głupów...Miastków, siedziba jw i Pilawa, dworzec do Wawy... PKS nie chciał bo dał fory JW, politycznie zresztą. Jako były prezes widzę jak na dłoni sprzedajną politykę..dlatego tam nie jestem, bo mnie władza nie uznała

(, #IP f6a2455012) Odpowiedz

Tylko mi nie pisz że nie był zainteresowany bo kursy do Pilawy są nieopłacalne. Akurat do Pilawy to dużo osob jezdzi biorac pod uwage PKP a takze mlodziesz uczaca sie w szkolach srednich. Woloszka wprowadzil tansze kursy i tyle, PKS zamiast inwestowac w male busy to ciągneło wielkie autosany w ktorych jechalo 5 osob. Taka jest prawda.

(, #IP cd00ba3574) Odpowiedz

no czytaj ze zrozumieniem

Zainteresowany (, #IP 73c939f95f) Odpowiedz

Dlaczego KG nie pisze o przeładowanych busach, przekraczanym czasie pracy kierowców, potrąceniach ludzi przez busy u przewoźnika JW Woło.?

(, #IP ce9f827028) Odpowiedz

A zgłosiłes ten fakt? Tu jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem ktoś zgłosił taki temat. Zgłoś temat przewoźnika i pokaż dowody to i o tym napiszą

Prezes z Lublina (, #IP 8eba01c419) Odpowiedz

Prezes niech jedzie tam z skąd przybył prezesować w Pegeerze może tam jeszcze są

Pks (, #IP 69ee18d21b) Odpowiedz

Ta strona internetowa Pks-u to jest w przebudowie od sierpnia ubiegłego roku i jak wcześniej ,tak i teraz nie można się z niej nic dowiedzieć.Jaki Pan taki kram...

Nicola (, #IP 9ed758fdb5) Odpowiedz

W święta to się świętuje a nie jeździ pekaesami

Beata (, #IP ce9f827028) Odpowiedz

Nikolo jedni świętują inni muszą pracować i dostać się do tej pracy. Nie każdy może pozwolić sobie na bezrobocie

Nicola (, #IP 7008bd5a8f) Odpowiedz

wystarczy mieć 3 x 500 + zasiłek z MOPSu i nie trzeba nigdzie pracować. To jest dobre rozwiązanie.

Bilet (, #IP eea038a8bb) Odpowiedz

Połączenia zawieszone, ale ceny biletów ostro w górę.Ja rozumiem, że wszystko drozeje, ale żeby miesięczny dziecka wzrósł o 30zł to lekka przesada.

Bilet (, #IP 65b668696e) Odpowiedz

I nigdzie nie było informacji o podwyżce cen biletów,dopiero przy płaceniu okazywało się ile kosztuje.kiedys to była informacja z podaniem przedziałów kilometrowych.zarowno do biletów miesięcznych jak i jednorazowych.

BILET .. (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro a biednych pojutrze ... A Fredro

Edyta (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

Cały PKS Garwolin. Też liczyłam na powrót do Warszawy w dniu 26 grudnia PKS Garwolin. Niestety tylko liczyłam. Przed podróżą tego samego dnia sprawdziłam stronę przewoźnika i nie było tam informacji o zawieszeniu kursowania autobusów. Dopiero bezpośrednio na dworcu jeden z Kierowców PKS poinformował mnie, że kursy są zawieszone. Co najmniej 8 osób czekało na przystanku na wskazany autobus. Dziwią się później że ludzie wolą jeździć z Wołoszka czy Łukowem i TransBusami. Jak będą tak szanować pasażerów to niebawem będą wozić ale tylko powietrze.

Więcej plusów na ratowanie trupa. (, #IP 51915847eb) Odpowiedz

do właściciela (, #IP cd00ba3574) Odpowiedz

niech twłaściciel tzw. nie miesza się w bezpośrednią politykę i działalność Spółki razem z tą gromadą rajców. Za Spółkę odpowiada tylko zarząd a zadaniem właściciela jest wybrać właściwy zarząd, którego ocenia się po wynikach ale nie politycznych. Tam tylu prawników ( z bożej łaski) a Radzie Nadzorczej, więc powinnin znać zapisy Kodeksu Spółek Handlowych a nawet poprawnie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy nie potrafią poprawnie zwołać. Żal tych ludzi w PKS-ie