KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

Dodano:
garwolin - Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

Już w najbliższą niedzielę kolejna okazja do kolędowania. Tym razem w garwolińskiej kolegiacie najpiękniejsze polskie kolędy wykona Chór Miasta Garwolina z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Tegoroczny repertuar kolędowy Chóru Miasta Garwolina został wzbogacony o napisany specjalnie dla garwolińskiego zespołu akompaniament kwartetu smyczkowego. Razem z Chórem Miasta Garwolina wystąpią: Zuzanna Marczak – skrzypce, Tomasz Mirowski – skrzypce, Katarzyna Grygiel – altówka, Katarzyna Oczkowska – wiolonczela.

W programie koncertu znajdą się przede wszystkim znane i lubiane polskie kolędy i pastorałki, chociaż nie zabraknie wątków wschodnich.

– Na wyjątkowość tego koncertu z pewnością wpłynie ciekawa harmonia kwartetu smyczkowego, napisana w dość zaskakujących aranżacjach, co wpływa na nowe wybrzmienia znanych i śpiewanych przez wszystkich kolęd
– mówi Radosław Mitura, dyrygent Chóru Miasta Garwolina.

REKLAMA:


Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, o godzinie 19:00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Chór Miasta Garwolina w tym sezonie kolędowym zaprezentuję się jeszcze 19 stycznia o g. 17:00 w Kościele Św. Krzyża w Warszawie oraz 25 stycznia weźmie udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.