KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Most w Oziemkówce oficjalnie otwarty

Dodano:
garwolin - Most w Oziemkówce oficjalnie otwarty

9 stycznia 2020 roku nastąpiło oficjalne otwarcie mostu na rzece Wilga w miejscowości Oziemkówka. Całkowita wartość robót odebranych to kwota ogółem 3 771 981,84 zł w tym: subwencja ogólna z budżetu Państwa - 1 891 672,00 zł, środki własne z budżetu Powiatu -1 880 309,84 zł.

Długość całkowita mostu o żelbetowej konstrukcji przyczółków i ustroju nośnego wynosi 36,30m. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na moście zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m oddzielony od jezdni krawężnikami. Całkowita szerokość obiektu wyniosła 9,17m.
Na zewnętrznej krawędzi kap chodnikowych od strony dolnej i górnej wody zaprojektowano barieroporęcze stalowe o wysokości min 1,10m natomiast na dojazdach do obiektu bariery drogowe energochłonne.

REKLAMA:


W uroczystości otwarcia mostu udział wzięli wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, dyrektor PZD Marek Jonczak, przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, a także Prezes Firmy DOMOST Sp. z o.o. Zdzisław Dąbkowski, wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń oraz inni zaproszeni goście.

Władze starostwa oraz władze województwa złożyli serdeczne podziękowania posłowi Grzegorzowi Woźniakowi za wsparcie tej inwestycji.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 28

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

chodnik na moście potem błoto (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Tam jest bardzo niebezpiecznie dla pieszych i rowerzystów, szkoda że nikt o to nie dba i nie pomyślał. Duża inwestycja a nadal strach spacerować, niektórzy muszą do pracy, niestety...

Bajka (, #IP f193436e34) Odpowiedz

Eeetam plotki

bedok (, #IP 7dc609c6d8) Odpowiedz

ależ wdzianko nasza celebrytka załżyła rodem z CEPELII hahahahah czy ona naprawdę nie potrafi się normalnie ubrać? musi robić z siebie pajaca jeszcze tylo pawie piórkoi w zad i hiszpański bocian gotowy

Kobieta (, #IP bbfb0c961d) Odpowiedz

Ubiera się bardzo ładnie, ciekawie i elegancko, a że na każdym zdjęciu ta pani jest, to już inna sprawa (denerwuje mnie to również)

Jaa (, #IP 1e1964a23e) Odpowiedz

Radzę leczyć kompleksy ale nie przez Internet

Mcdik (, #IP 1e1964a23e) Odpowiedz

Ty jesteś pajac

bedok (, #IP 7dc609c6d8) Odpowiedz

zebym ci nie powiedział co ty jestes