Rozrywka | Kultura Garwolin

Spotkali się na Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek

Dodano:
garwolin - Spotkali się na Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek

Już od 10 lat lokalne zespoły, chóry i dzieci ze wszystkich placówek oświatowych w gminie Górzno występują w styczniu w Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu w dniu 12 stycznia hala sportowa przy ZS w Górznie była wypełniona mieszkańcami, którzy przyszli zobaczyć występy swoich znajomych, przyjaciół, czy członków rodziny, ale najwięcej pozytywnych emocji, jak zawsze dostarczyły występy dzieci. Na Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek zaprosili wójt gminy Górzno Waldemar Sabak i

 i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Robert Kuźbida.- Kolędy najpiękniej, najradośniej brzmią, kiedy są śpiewane przez wiele osób naraz. To taka piękna polska tradycja, wspólne śpiewanie kolęd. Tej tradycji staje się zadość w naszych domach, naszych kościołach, ale też w szkołach, w różnych miejscach. Tam gdzie się spotykamy w okresie świątecznym tam śpiewamy. Dzisiaj tutaj w Górznie, w tej pięknej szkole, w tej ogromnej hali, kolędy wybrzmiały w sposób naprawdę imponujący. Przede wszystkim wspaniałe jest to, że było tu tak wielu artystów, od najmłodszego do najstarszego, różne kolędy, pieśni świąteczne, wielka radość, wielkie emocje. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję – mówiła wicemarszałek Senatu Maria Koc.

– Podniosła uroczystość. Gratulacje. Po raz drugi w tej sali jest koncert zorganizowany i ta sala jest pełna. Szacunek dla państwa, że państwo również włączacie się tę tradycję ogólnonarodową, że nam się chce wszystkim. Jest tyle pokus, jest tyle różnych atrakcji w domu. Telewizor wystarczy włączyć, a my mamy tę jedną wielką pokusę, żeby być razem i żeby wspólnie zaśpiewać, wspólnie pobyć, pocieszyć się, podziwiać wnuki, podziwiać sąsiadów. To jest bardzo ważne, żeby pamiętać skąd jesteśmy, jak nas wychowano, jak wychować następne pokolenia – mówił poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

REKLAMA:


- Wystąpiło 10 zespołów, usłyszeliśmy ponad 20 kolęd utrzymanych w różnym klimacie. To był prawdziwy przegląd artystyczny – od przedszkolaków do najstarszych. Mam nadzieję, ze się podobało i że będziemy się spotykać w kolejnych latach – mówił dyrektor SP w Górznie Robert Kuźbida.

- To jest nasza piękna tradycja i dziękuję wszystkim, począwszy od orkiestry strażackiej, poprzez koło gospodyń Górznianeczki, które przygotowało piękny występ. Gorące podziękowania dla naszych przedszkolaków. Było to coś wspaniałego obejrzeć, że już od najmłodszych lat kultywujemy tę piękna tradycję. Dziękuję wszystkim szkołom, na terenie naszej gminy, dziękuję chórowi, KSM, wszystkim wykonawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, wszystkim opiekunom i dyrektorom szkół. Dziękuję przede wszystkim wam – rodzicom babciom dziadkom. Uważam, że to wielka zasługa państwa jest, że te tradycje przekazujecie dzieciom – mówił wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 110

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.