KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Taneczne show już w weekend 1-2 lutego 2020r.!

Dodano:
garwolin - Taneczne show już w weekend 1-2 lutego 2020r.!

W dniach 1 – 2 lutego w Garwolinie, będziemy przeżywać wielkie emocje podczas dwóch turniejów tanecznych: Międzynarodowego Turnieju Tańca w Garwolinie – Grand Prix Garwolina i IV Amatorskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Czym będzie różniła się tegoroczna impreza od poprzednich? Dlaczego warto przyjść na to wydarzenie, nawet jeżeli nie interesujemy się tańcem? Czego możemy się spodziewać podczas tej dwudniowej imprezy? - na te pytania w wywiadzie dla Kuriera Garwolińskiego odpowiada organizator

wydarzenia Piotr Kordaszewski.Kurier Garwoliński: To już kolejna impreza w Garwolinie. Najlepsi tancerze z całej Polski - i nie tylko z Polski - znów przyjadą do Garwolina. Czym będzie różniła się ta impreza od poprzednich imprez?
Piotr Kordaszewski:
W tym roku mamy imprezę międzynarodową, co pozwala nam zaprosić pary z różnych krajów. Już wiemy, że będę pary z Ukrainy i z Białorusi, ale też przylecą do nas goście z Moskwy. Będziemy mieli międzynarodowy skład sędziowski - aż czterech sędziów będzie spoza Polski. Przyjadą tancerze z zagranicy, którzy tańczą w klasach początkujących, ale również w tych najwyższych klasach.

KG: Jakie tańce zobaczymy w tym roku?
PK:
Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy bazowali na tym, na czym opiera się taniec towarzyski, czyli pięć tańców standardowych: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i quickstep i pięć tańców latynoamerykańskich: samba , cha-cha, rumba, pasodoble i jive. Pojawi się również kilka nowości na turnieju. Przede wszystkim pojawią się grupy „solo dance” w czterech grupach wiekowych w klasie H i w klasie G. Studio Ruchu Kordaszewscy w tym roku również wprowadzi tancerki z Garwolina do rywalizacji typowo turniejowej. Generalnie przepisy dla dziewczynek, które tańczą w „solo dance” są identyczne jak dla par. Różni się to tylko tym, że dziewczynki nie mają partnerów. Będą również goście z zagranicy w tych grupach i przede wszystkim powitamy grupę seniorów. Mamy w tym roku tzw. „Ligę Seniorów” – to bardzo fajna impreza. Jest duże prawdopodobieństwo, że spora grupa seniorów nas w tym roku odwiedzi.


KG: Jakie pary z Garwolina wystartują?
PK:
Wystąpią m.in: Jarosław Górski i Katarzyna Gałązka w klasie tanecznej B, Marcin i Natalia Wardak w klasie tanecznej C, w klasie E - Sebastian Wardak i Marysia Gac, Krzysztof Góźdź i Agata Matryba w klasie F. Będzie też młoda para Wojciech Wasilewski i Marta Górska, plus dużo solistek i wprowadzimy około trzy nowe pary.
KG: Jakie atrakcje są przewidziane podczas tegorocznego turnieju?
PK:
W tym roku - z uwagi na to, że tych kategorii tanecznych, wiekowych i klasowych jest dużo więcej niż w tamtym roku- taką atrakcją znaną dla publiczności z Garwolina, jest przede wszystkim przybycie pani Iwony Szymańskiej-Pavlović, która poprowadzi galę wieczorną w sobotę i ta gala rozpocznie się w okolicach godziny 19.00. Będzie też Studium Instrumentów Etnicznych, które przywita pary, grając cudownie na bębnach.

KG: Jakie nagrody są przewidziane w tym roku?
PK:
W tym roku są przewidziane nagrody finansowe dla par dorosłych, będzie sporo gadżetów elektronicznych, biżuteria, słodycze, gadżety taneczne. Będą też vouchery na szycie strojów tanecznych – jeden o wartości 4 tys zł, jeden będzie na szycie strojów w niższych klasach dla chłopczyka i dziewczynki, o ba po 1000zł. Do tego będzie czarter jachtu, torby taneczne, szlafroki taneczne i dresy taneczne.

REKLAMA:


KG: Mimo, że nie interesowałem się wcześniej tańcem, pierwszy turniej w 2017r. zrobił na mnie ogromne wrażenie. To było niezapomniane show, podobnie jak kolejne imprezy. Dlaczego warto przyjechać na ten turniej?
PK:
Pierwszy turniej, to był turniej ogólnopolski, więc to tak naprawdę spora nerwówka była i powiem szczerze, że pomimo, że to był pierwszy turniej, frekwencja była dużo większa niż na niektórych turniejach, które istnieją w Polsce od wielu lat. W drugim i trzecim roku mieliśmy przydzielone Grand Prix Polski, więc tutaj frekwencja była ogromna, a w tym roku zdecydowaliśmy się na zorganizowanie imprezy międzynarodowej i zobaczymy co się będzie działo. Przede wszystkim są to przeżycia, które z nami będą przez cały rok. Bardzo fajne widowisko, na bardzo wysokim poziomie, perfekcyjnie przygotowane od strony organizacyjnej i logistycznej. Staramy się, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy w Garwolinie tę imprezę zorganizować, tym bardziej, że po umieszczeniu informacji o turnieju otrzymaliśmy dużo pozytywnych opinii, komentarzy od ludzi mieszkających w Garwolinie, w okolicach Garwolina, ale również od par, które do nas przyjadą po raz kolejny. Wszyscy mówią, że się cieszą, że znów to wydarzenie w Garwolinie się odbędzie. Impreza jest dwudniowa - 1-2 luty. Zaczynamy już w sobotę o 9.00 rano. Bilety można będzie nabyć w kasie biletowej, ale nastąpi przedsprzedaż przed imprezą. Zapraszamy do wykupowania miejsc przy stolikach, bliżej parkietu. Warto z tego korzystać, bo cenowo nie jest to mocno wygórowane, a jest lepszy komfort.KG: Gdyby na imprezę chciał przejść ktoś, kto nie jest związany z tańcem, nie ma dzieci, które tańczą na imprezie, to w jakich godzinach zobaczy najlepsze widowisko?

PK: Przez dwa dni niezależnie od godziny widowisko będzie cudowne. Natomiast główna gala odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. W niedzielę gala rozpocznie się o 18.30.
 
  


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.