Rozrywka | Kultura Garwolin

I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Maciejowicach

Dodano:
garwolin - I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Maciejowicach

19 stycznia w Gminnej Hali Sportowej w Maciejowicach odbył się I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Wydarzenie otworzył i przywitał gości wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach Marek Ziędalski. Następnie zaproszeni goście w osobach:  ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego, wicestarosty powiatu garwolińskiego Iwony Kurowskiej,  dyrektor Biura Administracji i Inwestycji Centrali KRUS Kazimierza Sionka, przedstawiciela kancelarii prezesa Rady Ministrów Elżbiety Wożniak-Sionek otrzymali z rąk wójta gminy pamiątkowe statuetki wydarzenia.

Po wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęły się występy uczestników. Wystąpili uczniowie kółka muzycznego GOK w Maciejowicach, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Maciejowicach, soliści, zespoły, chóry ze szkół podstawowych z terenu gminy Maciejowice, Koła Gospodyń Wiejskich, Klub 50+ , Chór Parafialny w Maciejowicach. 

REKLAMA:


Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe statuetki. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, a zgromadzona publiczność włączała się we wspólne kolędowanie. Należy podkreślić, że było to pierwsze  tego typu wydarzenie na terenie gminy, a jego organizatorami był Urząd Gminy Maciejowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie oglądali występy wykonawców. Celem wydarzenia było podtrzymanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek oraz integracja mieszkańców gminy w duchu świąt.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 29

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.