Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 stycznia - 2 lutego 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 stycznia - 2 lutego 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


27 stycznia 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Izdebno-Kolonia

Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Izdebno-Kolonia, gdzie samochód osobowy marki Ford Focus wypadł z drogi. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodzie. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

28 stycznia 2020r.

Wola Łaskarzewska pożar sadzy w kominie

Przed godziną 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wola Łaskarzewska. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku gaśniczego do komina oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.
29 stycznia 2020

Trojanów. Sarna w zbiorniku wodnym
Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o tym, że na zbiorniku wodnym w miejscowości Trojanów, pod sarną załamał się lód i zwierzę nie może wydostać się na brzeg. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wydobyciu sarny przy użyciu specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wodno-lodowego. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


Lipówki. Zdarzenie drogowe
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lipówki, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W działaniach trwających blisko jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

30 stycznia 2020

Wola Rębkowska. Zatrucie tlenkiem węgla

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o tym, że w miejscowości Wola Rębkowska 50-letni mężczyzna prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z budynku oraz przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego, który stwierdził zgon. Następnie dokonano pomiarów, które potwierdziły obecność tlenku węgla w budynku. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.