Rozrywka | Kultura Garwolin

Poprawka... w premierowym wykonaniu Teatru Niby nic

Dodano:
garwolin - Poprawka... w premierowym wykonaniu Teatru Niby nic

W niedzielę 2 lutego na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie odbyła się uroczysta premiera sztuki „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej” w wykonaniu aktorów Teatru „Niby nic”. „Poprawka…” to komedia w dwóch aktach na podstawie scenariusza Bożeny Kupis-Kucharskiej.

Spektakl opowiada o tym, że miłość nie ma terminu przydatności i może zdarzyć się w każdym wieku. On - starszy mężczyzna po rozwodzie. Ona - piękna i pełna energii dwudziestodwuletnia dziewczyna, gustująca w różowym futerku. Co ich połączyło? Miłość? A może pieniądze? Czy znajomość młodej Kiki z 67-letnim Zygmuntem ma szansę na przetrwanie, gdy tuż za ścianą stoi nadopiekuńcza i zrozpaczona córka Barbara? Tego wszystkiego dowiedziała się publiczność, która
przybyła w niedzielne popołudnie do MGOK-u.

W spektaklu w reżyserii Anny Kapczyńskiej wystąpili: Agnieszka Świtaj (Barbara), Krzysztof Zaczek (Michał), Miłka Porakowska (Adela), Łukasz Bogusz (Zygmunt), Elżbieta Pietryka (Ania), Weronika Opala (Kiki), Grzegorz Kapczyński (Marek).

Suflerem i II reżyserem była Alicja Majek. Obsługę techniczną zapewnił Krzysztof Kapczyński. Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Publiczność była pod wielkim wrażeniem doskonałej obsady, znakomitej gry aktorskiej i świetnej reżyserii. Wartka akcja, ciekawa intryga i mnóstwo humoru rozbawiły widzów do łez.

REKLAMA:


Gromkie brawa rozbrzmiewały bardzo długo, nie pozwalając żelechowskim aktorom zejść ze sceny. Gratulacje i podziękowania złożył aktorom i pani reżyser Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik. Pełni uznania dla artystów byli obecni na premierze goście, m.in. Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki i Wicestarosta Iwona Kurowska.

Teatr „Niby nic” istnieje przy MGOK-u od jesieni 2016 r. Założycielem i reżyserem zespołu jest Anna Kapczyńska, a aktorami – mieszkańcy Żelechowa i okolic. Zespół teatralny zadebiutował 5 marca 2017 r. sztuką Izabeli Degórskiej pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 50

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.