Rozrywka | Kultura Garwolin

Poczuli miętę do poezji - wyrecytowali miłosne wiersze Osieckiej

Dodano:
garwolin - Poczuli miętę do poezji - wyrecytowali miłosne wiersze Osieckiej

Walentynkowy konkurs recytatorski Centrum Sportu i Kultury zorganizowało już po raz drugi. Kilka lat temu uczniowie zobowiązani byli do wyboru wierszy miłosnych z bogatej twórczości Haliny Poświatowskiej. Pomysł zorganizowania tegorocznego konkursu recytatorskiego zrodził się wraz z decyzją o koncercie, który odbędzie się w sali kinowej 13 lutego 2020 roku o godzinie 19:00. Na scenie Centrum Sportu i Kultury z piosenkami Agnieszki Osieckiej wystąpi Katarzyna Żak.


Adresatem Walentynkowego konkursu recytatorskiego „Miłosna Osiecka” byli uczniowie 7. i 8. klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich powiatu garwolińskiego. Do uczestnictwa w nim zgłosiło się 23 dzieci.

– Chcieliśmy, by konkurs walentynkowy przybliżył młodzieży twórczość Agnieszki Osieckiej. Uczestnicy mieli niełatwe zadanie. Oprócz miłosnego wiersza poetki konieczne też było wyrecytowanie fragmentu prozy. Agnieszka Osiecka to postać niezwykle barwna, jej dorobek artystyczny obejmuje utwory literackie, wiersze, listy, scenki satyryczne, a także ponad dwa tysiące tekstów piosenek. Poza ogromną popularnością tych ostatnich, faktem jest, że „mówimy Osiecką”, często nie wiedząc o tym. Na stale do języka weszły zwroty takie jak: „czy te oczy mogą kłamać?”, „zielono mi”, czy „niech żyje bal.” – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska organizatorka konkursu.

REKLAMA:


Do jury zaproszone zostały: Bogumiła Kopyść – na co dzień pracująca w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Garwolinie, Małgorzata Walenda – nauczycielka ze Szkoły nr 5 w Garwolinie i twórczyni Teatru Tymczasem oraz Marlena Korab – nauczycielka ze szkoły w Pilawie.

W kategorii klas siedem i osiem przyznano następujące nagrody:
I miejsce dla Jolanty Błażejczyk uczennicy szkoły podstawowej w Łąkach,
II miejsce dla Wiktorii Lachowycz ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Garwolinie,
III miejsce dla Julii Wiącek ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie
oraz jedno wyróżnienie dla Aleksandry Tkaczyk ze Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej.

W kategorii szkół średnich:
I miejsce dla Jana Duszy z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie,
II miejsce dla Julii Lodowskiej uczennicy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie,
III miejsce dla Jakuba Muchy z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie
oraz wyróżnienie dla Franciszka Kozickiego z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

Laureacie otrzymali nagrody książkowe, płyty „Miłosna Osiecka” Katarzyny Żak oraz bilety na koncert.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 41

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.