Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie. 3 - 9 lutego 2020 r.

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie. 3 - 9 lutego 2020 r.

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


3 lutego 2020 r.

Pożar samochodu osobowego w Samorządkach

Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Volkswagen Jetta, w miejscowości Samorządki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Mierżączka
Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Mierżączka. W zdarzeniu udział brały trzy samochody: ciężarowy, dostawczy i osobowy. Pojazdami podróżowały trzy osoby, a dwie z nich zostały przewiezione do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodach. W akcji trwającej cztery godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wilchta
Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilchta, na drodze krajowej 76. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały cztery osoby, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodach. W akcji trwającej dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar komórki w Trąbkach

Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komórki w Trąbkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

5 lutego 2020 r.

Pożar sadzy w kominie w Wildze

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palących się sadzach w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Wilga. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do komina, a także przewietrzeniu pomieszczeń i usunięciu strąconej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


6 lutego 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Dudka

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dudka, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Pojazdami podróżowały cztery osoby, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w samochodach. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

7 lutego 2020 r.

Wyczuwalny nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu mieszkalnym w Podzamczu

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w jednym z pomieszczeń w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Podzamczu jest wyczuwalny nieprzyjemny zapach. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży stwierdziły, że powodem dziwnego zapachu jest nieszczelny przewód kominowy, do którego podłączone są dwa lokale. W związku ze złym stanem przewodu kominowego zakazano jego użytkowania do czasu wykonaniu przeglądu przez uprawnioną osobę. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

9 lutego 2020 r.

Wezwanie do osoby z podejrzeniem udaru w Maciejowicach

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o podejrzeniu udaru u osoby dorosłej w Maciejowicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono, że w budynku mieszkalnym jednorodzinnym znajduje się mężczyzna z objawami udaru. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu i przygotowaniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie w Łaskarzewie
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palących się sadzach w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Łaskarzew. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do komina oraz przewietrzeniu pomieszczeń i usunięciu strąconej sadzy. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.