KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Szkolenie zintegrowane mazowieckich Terytorialsów

Dodano:
garwolin - Szkolenie zintegrowane mazowieckich Terytorialsów

W niedziele, 16 lutego żołnierze z 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca rozpoczną szkolenie zintegrowane - podsumowujące pierwszy cykl szkoleniowy. Tego typu zajęcia prowadzone w każdym roku są ważnym elementem systemu szkolenia Terytorialsów w istotny sposób rekompensują ograniczenia dwudniowych szkoleń rotacyjnych.


Szkolenia zintegrowane, poza: podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form szkoleń w jakich uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT).

Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu szkoleń w ramach etapu szkolenia indywidualnego. Każdy żołnierz OT przechodzi jedno takie szkolenie w roku, po cyklu szkolenia indywidualnego. Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności Terytorialsów przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne.

Każdy żołnierz WOT, raz w roku musi ukończyć tego typu szkolenie. Najczęściej będą one prowadzone na obiektach poligonowych w wymiarze 14 dni.

Mazowieccy Terytorialsi będą szkolić się w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu od 16 do 29 lutego. Jest to dla nich już kolejne szkolenie w warunkach poligonowych. Żołnierze w  CSAiU w Toruniu spędzą nieprzerwanie dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Zwieńczeniem będzie certyfikacja żołnierzy przed rozpoczynającym się w kwietniu szkoleniem specjalistycznym.

REKLAMA:


Na przełomie  sierpnia, września 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej będzie realizować wszystkich formy szkoleń. Wśród nich są także szkolenia podstawowe i wyrównawcze (dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej) oraz rotacyjne prowadzone w stałych rejonach odpowiedzialności batalionów (Grójec, Radom, Płock i Pomiechówek).

***
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.


ppor. Jolanta MACIASZEK

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Stop!!! (, #IP d2295ddb4a) Odpowiedz

Tyle pieniedzy idzie w błoto, na WOT tez!!! 2 mln na TVP, a szpitale w dlugach!!! Jeszcze te ojcu z Torunia dajcie. Glosowalem na PiS, na Andrzeja. Otworzylem oczy. 2gi raz glupoty nie zrobie.

Głosowałeś na PO (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Razem, PSL, albo SLD. Nie rżnij głupa. Tramwaje różnorodności, kampanie przeciwko homofobii, hostele dla LGBT, strefy relaksu z palet, milionowe reklamy ze spółek skarbu państwa dla Gazety Wyborczej ci nie przeszkadzały? Łapówkarstwo Grodzkiego jest OK?

Realista (, #IP b2fd853a5c) Odpowiedz

Grodzkiemu to nic jeszcze nie udowodniono. Reżim dopiero będzie szukał haków. Szkoda, że nie szukają koperty którą prezes przekazał księdzu. Zdejmij klapki z oczu bo nie widzisz jak ten (nie)rząd cofa nas do lat 50-tych.

(, #IP bb1db84af0) Odpowiedz

Grodzki brał łapówki?