KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Wiadomości z Garwolina

Pożar kotłowni w budynku w Miastkowie Kościelnym

Dodano:
garwolin - Pożar kotłowni w budynku w Miastkowie Kościelnym

Dziś o godzinie 1.30 strażacy zostali zadysponowani do pożaru kotłowni w budynku w miejscowości Miastków Kościelny. Na miejscu pojawiło się 7 zastępów straży.

- Nasze działania polegały na zasileniu wodnym przybyłego wcześniej zastępu. Dwóch ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych udało się do środka budynku, aby pomóc w wynoszeniu nadpalonych rzeczy. Wyjechaliśmy w sile 7 ratowników. Powrót do bazy około 3:30 – relacjonują strażacy z OSP Zwola.

W akcji udział wzięły zastępy:  OSP Stary Miastków, OSP KSRG Wola Miastkowska, OSP Zwola, OSP Zabruzdy  i 2 PSP Garwolin.

-  Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia do składowania opału w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Właściciel przed przybyciem straży pożarnej odłączył media od budynku i podjął próbę gaszenia. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody do wnętrza pomieszczenia na palący się opał oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP i cztery zastępy OSP
– mówi st. kp. Tomasz Biernacki, zastępca komendanta KP PSP.


źródło i zdjęcia: OSP Zwola, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.