KurierGarwoliński.pl

bedok styczen 2020

Rozrywka | Kultura Garwolin

Ferie w mieście Łaskarzew

Dodano:
garwolin - Ferie w mieście Łaskarzew

W dniach 10-14 lutego 2020 r. najmłodsi mieszkańcy miasta Łaskarzew brali udział w projekcie „Ferie w Mieście 2020”. Projekt był organizowany przez miasto Łaskarzew, zajęcia były finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Łaskarzewie. Koordynatorem projektu była Monika Paziewska.

Pierwszego dnia dzieci wraz z rodzicami powitała burmistrz, koordynator projektu –  Monika Paziewska oraz przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Łaskarzewie Renata Żak. Następnie dzielnicowy miasta Łaskarzew asp. szt. Mariusz Kępka przekazał dzieciom i ich rodzicom najważniejsze informacje dot. dbania o bezpieczeństwo. Dzieci bardzo uważnie go słuchały a następnie zadawały pytania. Dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze. Po obiedzie, na który dzieci chodziły do Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie, odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy zaprezentowali, co najbardziej lubią robić w ferie.

REKLAMA:


Drugiego dnia dzieci mogły spożytkować swoją energię podczas zabawy w wodzie na basenie Garwolanka.
W środę uczestnicy bardzo chętnie rywalizowali ze sobą podczas zawodów sportowych oraz stworzyły Drzewko Życzliwości, na którym zawisły serduszka z miłymi słowami. Tego dnia dzieci również miały okazję obejrzeć spektakl "Nowe przygody doktora Dolittle"

W czwartek uczestnicy projektu wybrali się do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Tego dnia dzieci miały również ognisko.

Ostatniego dnia zajęć uczestnicy wraz ze strażakami z łaskarzewskiej OSP obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego oraz dowiedzieli się, jak wygląda praca strażaka. Tego dnia również powstały przepiękne rysunki, które dzieci przekazały strażakom.

O godzinie 13.00 niestety przyszedł czas na pożegnanie, podczas którego dzieci dziękowały  burmistrz, przewodniczącej MKRPAiU oraz opiekunom za wspólnie spędzony czas. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 135

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.