KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

MSWiA zaleca używanie alkomatów z wymiennymi ustnikami

Dodano:
garwolin - MSWiA zaleca używanie alkomatów z wymiennymi ustnikami

Czytelnik poinformował nas, że w jednej z komend w Polsce, komendant wojewódzki policji zalecił zawieszenie masowych badań trzeźwości jak np. „Trzeźwy Poranek”, czy Trzeźwy Wieczór”. Z kolei oficer prasowy KPP w Garwolinie Marek Kapusta poinformował, że policjantom zaleca się korzystanie z alkomatów tylko w wymiennymi ustnikami. Jak jest naprawdę?

Czytelnik poinformował nas, że w jednej z komend w Polsce, komendant wojewódzki policji zalecił zawieszenie masowych badań trzeźwości jak np. „Trzeźwy Poranek”, czy Trzeźwy Wieczór”. Ale jakie dokładnie zalecenia w tej sprawie obowiązują policjantów?
Oficer prasowy KPP w Garwolinie Marek Kapusta poinformował, że policjantom zaleca się korzystanie z alkomatów tylko w wymiennymi ustnikami.

Portal Moto.pl przekazuje informacje podobnie jak rzecznik KPP w Garwolinie. Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji policjanci mieliby w zrezygnować z przeprowadzania badań alkomatami z niewymiennymi ustnikami. Taka decyzja zapadła po konsultacji z głównym inspektorem sanitarnym. Zmiany wprowadzone są tymczasowo, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.