KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Krzysztof Żochowski zaatakowany przez Sok z Buraka

Dodano:
garwolin - Krzysztof Żochowski zaatakowany przez Sok z Buraka

Sok z Buraka zaatakował na swoim Facebooku dyrektora SP ZOZ w Garwolinie i lekarza Krzysztofa Żochowskiego pisząc, że radny PiS i dyrektor szpitala przebrał się za ratownika medycznego na sobotnią wizytę z prezydentem. Prawda jest taka, że Krzysztof Żochowski od soboty pełni dyżur w karetce typu S, w której jeżdżą lekarze.

W sobotę prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Garwolinie. Dyrektor szpitala, który pełnił dyżur w pogotowiu poinformował prezydenta o zabezpieczeniu medycznym, wprowadzonym w związku z zachorowaniami na koronawirusa na terenie Polski.

Krzysztofa Żochowskiego wziął w obronę jego syn Krzysztof Olaf Żochowski, który zareagował na kłamstwo Soku z Buraka.
- Praca taty wymaga tego, że musi się przemieszczać – mówi syn dyrektora SP ZOZ Krzysztof Olaf Żochowski. - Oprócz bycia radnym sejmiku województwa mazowieckiego, tato pracuje przede wszystkim jako dyrektor szpitala oraz lekarz. Jako lekarz dyżuruje głównie w pogotowiu ratunkowym w Garwolinie. Od soboty rano do poniedziałku pełni dwa 24-godzinne dyżury. Wynika to głównie z tego, że brakuje lekarzy do  obsadzenia dyżurów, więc decyduje się na nie tata, żeby zapewnić ciągłość opieki zdrowotnej w powiecie - mówi Krzysztof Olaf Żochowski.

-Na Soku z Buraka były oskarżenia, że tata przebrał się za ratownika. To jest w ogóle bezsensowne, bo lekarz i ratownik to dwa różne zawody. Jest ewentualnie lekarz medycyny ratunkowej – tata nim nie jest, ale w karetce może jeździć również chirurg lub internista. On jako lekarz chirurg jeździ w karetce specjalistycznej z literką S. Lekarze i ratownicy noszą zazwyczaj jednakowe lub bardzo podobne uniformy, różniące się jedynie naszywkami z nazwami zawodu.

REKLAMA:


Są różne rodzaje karetek w systemie ratownictwa medycznego w Polsce. Jest karetka z napisem T, czyli transportowa, w której jeździ tylko ratownik i kierowca, wykorzystywana np. do transportu chorych. Jest karetka podstawowa – P, w której jeździ zespół ratowników bez lekarza plus kierowca. Jest też najwyższy poziom, czyli S, w której jeździ lekarz i zespół ratownictwa. Używana jest w wyjątkowych przypadkach jak zawał, czy jakaś inna nagła choroba, która wymaga interwencji lekarskiej. O tym, gdzie jeżdżą poszczególne typy karetek decyduje dyspozytor. On powiadamia najbliższą stację pogotowia i mówi, którą karetkę należy wysłać w odpowiednie miejsce
– mówi Krzysztof Olaf Żochowski.

Syn dyrektora SP ZOZ Krzysztof Olaf Żochowski jest studentem 5. roku Wydziału Lekarskiego na   Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Sok z Buraka to fabryka fake newsów, która wyprodukowała dziesiątki kłamstw.  Kilka przykładów w linku poniżej.

https://www.antyfake.pl/sok-z-buraka-memy-dezinformacja


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 1ca5c97708) Odpowiedz

Wspaniały lekarz

OD SIEDMIU BOLEŚCI ! (, #IP a3fd2acf4a) Odpowiedz

(, #IP 1ca5c97708) Odpowiedz

Wspaniały lekarz

bzdury (, #IP 4475f73a78) Odpowiedz

Przestańcie pierniczyć głodne kanarki.Takiego PREZYDENTA I PREMIERA NIE MIELIŚMY NIGDY . Oczerniacie wszystkich bezmyślnie...Gdyby opozycja była teraz u władzy-mielibyśmy sytuację jak Włosi, czy Niemcy. Oni nie myślą o człowieku jako takim, chyba ,że jest z mafii,lub złodziej.Jak ONI. PANIE PREZYDENCIE-TRZYMAJ SIĘ CIEPŁO

(, #IP eee1df7705) Odpowiedz

Byłoby gorzej ... Włosi to jeszcze mieli pieniądze ... A za PO ...pieniędzy nie ma i nie będzie ...słynne słowa Rostowskiego....

pomyślcie (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

to niesamowite jak łatwo propaganda tvp zawładnęła ludzkimi umysłami. O takich jak ty będą pisać prace doktorskie - tyle z tego dobrego. Nie wiem co by było gdyby rządzili inni, Szumowski jest ok, ale jedno wiem na pewno, poprzednia władza nie potrzebowała propagandy i ludzkich umysłów by rządzić przez 8 lat normalnych lat, za którymi każdy normalny człowiek tęskni. Tęskni bo polityka nie zajmowała wszystkich i nie dzieliła rodzin.

(, #IP eee1df7705) Odpowiedz

Po ośmiu latach w końcu wyborcy przejżeli na oczy... Teraz porażka opozycji będzie jeszcze większą . Jakoś poparcie dla mojego rządu i Prezydenta ciągle rośnie

Och (, #IP d54544e1a4) Odpowiedz

Mało kto tęskni .Poprzedni rząd doprowadził by do tego że urządzili by szpital dla siebie . Już trzaskowski zrobił rozkład jazdy weekendowy by ludzie w autobusach jak śledzie w beczce. Jedyne co rząd żle zrobił to dopuścił do zmian w godzinach pracy oraz ta dotacja do pensji powinna dotyczyć tych którzy mają dochody w pit poniżej 40 tyś .

Głos pielęgniarki (, #IP 6968ec3676) Odpowiedz

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-czwarty-nie-nazywajcie-mnie-dzis-bohaterka-to-hipokryzja-6491949528102529a cytatI niech mi nikt nie pieprzy o misji, wyższym celu. Jaka misja?! Jaki wyższy cel?! Takie myślenie jest nieaktualne od 70 lat! Od wojny! Pielęgniarka to zawód jak każdy inny! I właśnie to mnie najbardziej śmieszy. Gdy protestowałyśmy, całe społeczeństwo miało nas gdzieś. A gdy dziś idę do pracy, ludzie biją mi brawo z balkonu. Krzyczą, że jestem bohaterką. Gratulują. To hipokryzja! Czego wy mi ludzie gratulujecie? Tej pensji? Jeszcze rok temu wielu z was krzyczało, że w dupach nam się przewróciło, bo podwyżek chcemy. Jesteśmy upokorzone przez system, jesteśmy codziennie upokarzane przez zwykłych ludzi. Przez rodziny pacjentów. Wyzywane od najgorszych.

(, #IP eee1df7705) Odpowiedz

A kto Cię zmuszał do podjęcia takiego zawodu? No niestety ... Są zawody służebne. To jest życiową misja. Tu nie ma miejsca dla ludzi z przypadku. To samo tyczy się np strażaków policjantów nauczycieli lekaży sędziów .... Dla wszystkich z powołaniem WIElKI SZACUNEK.

Znam was kilka (, #IP 8904ebf8db) Odpowiedz

Z racji że znam kilka pielęgniarek mam pogląd . Każda kombinuje gdzie się zatrudnić aby tylko nie na internie .O kardiologia np 2 pacjentów i staweczka inna . Póżniej wyspana do innego szpitala i za miesiąc 8 koła .Narazie to tylko w oddziałach zakażnych mają zagrożenie więc nie wsypujmy do jednego worka .Za ponadprzeciętną pracę są premie .Za zwykłą wynagrodzenie .O czym wy mówicie .Prędzej salowa ma ciężką pracę i może podwyżki od nich zacząć .

Lonia (, #IP 46bd96564b) Odpowiedz

A ja nie znam żadnej pielęgniarki i nie mam w rodzinie. Ale im nigdy nie zazdrościłam, a prawdą jest, że personel medyczny, a szczególnie lekarze byli pod pręgierzem rządzącego Pisu i ich wyborców. Bo wyborcy Pisu to zazdroszczą wszystkim, kto ma więcej od nich. A trzeba było się matoły uczyć, to byście mieli. A nie jeden z drugim skończył byle jaką zawodówkę, a teraz złowieszczy pielęgniarkom, lekarzom i nauczycielom.

Bzdury (, #IP d54544e1a4) Odpowiedz

Pierwsze słyszę by za naukę płacono. Płaci się za wykonaną pracę .Lekarska czy pielęgniarska nie jest cięższa niż murarza ,piekarza itp

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

lecz się u piekarza matole

kiki (, #IP 5b01837db8) Odpowiedz

Polskiej służbie prędzej cię wyniosą w w worku. Marzec pojechałam do Wawy odebrałam wyniki, złe. Lekarka która mnie prowadzi najpierw chce mnie odesłać do drugiej poradni po chwili stwierdza że nie ma sensu. Dostaję skierowanie na oddział mają dzwonić w lipcu. Czyli cztery miesiące mi ucieka leczenia.

Nicola (, #IP 2b7b99c93b) Odpowiedz

Łżesz garwolińska analfabeto. W wawie nie odsyłają a terminy są z dnia na dzień

(, #IP 5b01837db8) Odpowiedz

Wszyscy zawiesili kampanię panie prezydencie a pan korona wirusa wykorzystuje do kampanii jak panu nie wstyd.

ona (, #IP d1d872a9a0) Odpowiedz

Kolejny kryształ?

:-) (, #IP d1d872a9a0) Odpowiedz

Jezdzi bo twierdzi, że brak lekarzy. Brakuje bo może stawka za mała. A jaką pensję sobie zaordynował?

Dyrektor w karetce? (, #IP 3ba24f923b) Odpowiedz

od kiedy dyrektorzy jeżdżą w karetkach??? nie siejcie popeliny, propagandy... takich głupot dawno nie widziałem

Prawica zapije wirusa (, #IP 91f5d8c10b) Odpowiedz

http://tygodniknie.pl/prawica-udusi-wirusa/ Tradycyjne lewicowe metody wciąż nie wychodzą z mody???

No (, #IP d2ea914841) Odpowiedz

Odpowiedzialny pan. Najpierw impreza z Wlochami, pozniej spotkanie z Dudusiem, w miedzyczasie pomoc chorym. Brawooo!!

Dyrektor-sanitariusz (, #IP 761fae26fd) Odpowiedz

Ciekawe! Dyżur temu pis-owcowi wypadł akurat, kiedy drugi pis-owiec (chwilowo jeszcze prezydent),przypadkowo wpadł do Garwolina.Spotkali się na przypadkowo zaplanowanej sesji zdjęciowej. Fałszerstwo i obłuda tej bandy nie zna granic!

mieszkaniec (, #IP f75322d55b) Odpowiedz

Czy to jest prawda,że P.Zochowski jest Dyrektorem ZOZ w Garwolinie i pełni inne funkcje dorabiając sobie.

Tak (, #IP 2786c824fb) Odpowiedz

Niestety ale tak jest.

Testu na zdrowy rozsądek nie zdał poseł PiS Grzegorz Woźniak. Urządził wielką imprezę i naraził na niebezpieczeństwo kilkaset osób! (, #IP abf9b9c2b7) Odpowiedz

https://dorzeczy.pl/kraj/132818/nieodpowiedzialne-zachowanie-posla-pis-se-zorganizowal-impreze-na-250-osob.html `` Z ustaleń tabloidu wynika, że w jednej z podwarszawskich miejscowości poseł zorganizował imieniny, na które zaprosił całą miejscową śmietankę. – Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski ``

(, #IP 4031d00563) Odpowiedz

Nie, nie, sami się narazili

"Przebranie" lekarza Krzysztofa Żochowskiego (, #IP 9d3f294472) Odpowiedz

Nie wiem, o jakim przebraniu mówi osoba wypowiadająca się n.t. stroju p. Żochowskiego podczas spotkania z prezydentem. Jestem zbulwersowana ciągłą negacją wszystkiego przez wszystkich, bez odpowiedzialności za podawane informacje, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy potrzeba nam jak rzadko, wzajemnego porozumienia. Dla wyjaśnienie podam fakt dotyczący bezpośrednio mnie i moich najbliższych: 24.08.2019 r.- sobota, (nie podam dokładnej godziny ale orientacyjnie to około 17:00, zresztą dla dociekliwego pogotowie na pewno udostępni ten fakt) do mojej 90 letniej mamy wezwaliśmy karetkę. Lekarzem w zespole tej karetki był właśnie p. Żochowski. Ubrany był jak cały zespół karetki i zapewniam, że nie było to przebranie. Mama została zbadana, udzielono jej pomocy, wykonano możliwe do wykonania na miejscu badania a następnie karetka zabrała mamę do szpitala. Pojechałam wraz z bratem natychmiast za karetką. W momencie wejścia na SOR spotkałam wychodzącego z niego p. Żochowskiego, który udzielił mi pierwszych informacji o mamie, po czym skierował się w stronę czekającej karetki. Mama została oddana pod opiekę lekarzy na SOR. Widziałam zaangażowanie tych lekarzy, a potem lekarzy na OIOM-ie w niesieniu pomocy mojej mamie.

(, #IP e8b8997f73) Odpowiedz

czy Żochowski był na imieninach u posła Woźniaka gdzie była osoba która wróciła z Włoch? Czy prezydent Duda został narażony na wirusa w związku z powyższym?

Ledwo z życiem uszedł (, #IP 2858b42192) Odpowiedz

Cuż to za atak? W ten sposób jestem codziennie atakowany przez żonę. A Pan Ż. Niech się zdecyduje jaką funkcję pełni w służbie zdrowia i ile pieniędzy za to bierze.

69 godzin na dobę (, #IP e98c7ce6f0) Odpowiedz

Ktoś podliczył z Powiatu ile zatrudniony dyrektor ma w sumie godzin etatów. Czy na jedną osobę da się to UCZCIWIE WYROBIĆ przez dobę? Rozumiem polityczne chciejstwo. Lecz PiS wytępić miał wszelkie złodziejstwo. Nie trzeba szukać daleko, het lecz zawiadomić NFZ. Przekrętem tanim śnierdzi mi to kiedy wypadkiem samochodowym lekarz, krytyków chce wziąć na litość. Pełna obłudy trawa-mowa a kto tym autem wtedy kierował. Kto to powinien pójść za kraty, gdyby te PANIE wysyłał w ZAŚWIATY?

Szopka ?????/ (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Tak to prawda dr Żochowski jeżdzi karetką.Sama pewnego dnia się zdziwiłam widząc Go w tym stroju na terenie przychodni.

Starosta Walicki Mirek prosimy o komentarz (, #IP 0a5d61c4af) Odpowiedz

Docierają informacje ze Starosta Walicki tez był we Włoszech w marcu 2020. Czy to prawda? Bo nie wiemy czy poddać się kwarantannie?

??? (, #IP 1d1737cc36) Odpowiedz

Szukasz sensacji? Nie kłam, nie manipuluj i nie sugeruj po to żeby wybielić tego który faktycznie winien - zapytaj wprost albo uważnie obserwuj co mówi i co robi pan starosta

on (, #IP f43b8592c5) Odpowiedz

starosta to sobie w czwartek/piątek wyprawił imieniny w lokalu....

Lewy (, #IP b524827d09) Odpowiedz

Skoro Sok z Buraka to fabryka fake newsów, to po kiego grzyba powielacie takie bzdety. Widac nie jesteście lepsi i to portal kojarzony z PiS.

Garwolak (, #IP 5c3e7928d9) Odpowiedz

Kiedy GIS zajmie się uczestnikami imienin posła PIS w czwartek wieczorem czy ich kwarantanna nie obowiązuje przecież była tam osoba ktora wróciła Genui z Włoch a może te osoby są chronione bo był tam także komendant Policji

Sanepid do roboty się weź (, #IP 0a5d61c4af) Odpowiedz

A czy Żochowski był na imieninach u posła Woźniaka gdzie była osoba która wróciła z Włoch? Czy prezydent Duda został narażony na wirusa w związku z powyższym? Jeśli Sanepid się tym nie zajmie to zawiadamiamy prokuraturę.

iha (, #IP f43b8592c5) Odpowiedz

pisu to nie dotyczy .

zatakowany (, #IP 0e488acda5) Odpowiedz

to prawda Pan Żochowski jezdzi karetką w soboty swego czasu był u mego męża

w odwiedzinach ? (, #IP b71a86b75d) Odpowiedz