KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Policjanci zapewniają, że są chętni do pomocy

Dodano:
garwolin - Policjanci zapewniają, że są chętni do pomocy

Policja i służby ratunkowe reagują na każdy sygnał dotyczący informacji, że czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone. W związku z działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, policjanci wspierają codziennie służby sanitarne. Przypominają i przestrzegają: bezpodstawne wezwanie, to nie tylko zachowanie niezgodne z prawem, ale przede wszystkim brak szacunku dla pracy funkcjonariuszy, ratowników oraz innych obywateli,

którzy w tym czasie naprawdę mogą potrzebować pomocy.Policja apeluje: „W przypadku wzywania służb od razu powiadom, że jesteś objęty kwarantanną, albo miałeś kontakt z osobami z terenów objętych koronawirusem, jak Włochy, czy Niemcy. W innym przypadku #niekłamratownikom, ponieważ skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować niepotrzebną interwencję służb i stanowić zagrożenie dla zdrowia funkcjonariuszy.”

REKLAMA:


Policjanci przypominają o konsekwencjach wobec osób, które wykorzystując zagrożenie zarażeniem koronawirusem i próbują negatywnie wpłynąć na działanie służb. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która faktycznie może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb w takich sytuacjach powoduje to, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie pomoc jest konieczna.

Przypominamy, że za bezpodstawne wezwanie służb kodeks wykroczeń przewiduje karę określoną w art. 66 § 1: kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

Zespół Prasowy KWP, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.