KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Grypa szaleje. 7 osób zmarło przez tydzień

Dodano:
garwolin - Grypa szaleje. 7 osób zmarło przez tydzień

Państwowy Zakład Higieny podaje na swojej stronie, że w okresie od 8 do 15 marca 2020r. zarejestrowano w Polsce ogółem 158.677 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 51,7 na 100 tys. ludności. Odnotowano 7 zgonów z powodu grypy.

Państwowy Zakład Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Zakład Epidemiologii i Chorób Zakaźnych i Nadzoru, Pracownia Monitowania i Analizy Sytuacji Epidemiologicznej przedstawił raport zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce.

Z danych wynika, że w okresie od 8 do 15 marca 2020r. zarejestrowano w Polsce ogółem 158.677 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.  Średnia dzienna zapadalność wynosiła 51,7 na 100 tys. ludności. Odnotowano 7 zgonów z powodu grypy.

W styczniu zmarło 10 osób. W lutym w Polsce na grypę zachorowało blisko 800 tysięcy osób. W tym samym czasie zmarły 23 osoby.

Źródło: PZH, https://zdrowie.wprost.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP b6c1d9a6ad) Odpowiedz

a oni sie przejmuja korona wirusem... grypa wiecej zabija!!!!!!!!!!!!!

(, #IP 0b7b586338) Odpowiedz

a Ty wiesz na pewno, ze to była grypa. Od kiedy sa robione testy u zmarlych?

panika (, #IP 6b6d51be5a) Odpowiedz

Ludzie myślą że jak gorączka i kaszel to od rezu koronawirus i dzwonią do sanepidu a to zwykła grypa ludzie za bardzo panikują trzeba wszystko na spokojnie tak było i w skepach panika wymiotło wszystko a teraz w markietach full towaru i bezcennego papieru toaletowego .......