KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 marca 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 marca 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


17 marca 2020 r.
Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Garwolinie

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, sprawieniu podnośnika hydraulicznego i podaniu prądu proszku gaśniczego na palące się wewnątrz przewodu kominowego sadze. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP .

18 marca 2020 r.
Zdarzenie drogowe w miejscowości Słup Pierwszy

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słup Pierwszy z udziałem motocykla i samochodu ciężarowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska śmigłowca dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Gocław
Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze ekspresowej S17 na wysokości miejscowości Gocław, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki VW Passat oraz samochodu dostawczego Renault Master. Pojazdami podróżowały trzy osoby, a jedna z nich wymagała udzielenia pomocy przez zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe osobowym. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

21 marca 2020 r.

Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Parysów na podmokłej drodze ugrzęzła karetka. Działania straży pożarnej polegały na wyciągnięciu karetki przy pomocy liny holowniczej. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie w Korytnicy
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Korytnica. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz strąceniu palącej się sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

22 marca 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin

Przed godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Garwolin, w którym brały udział dwa samochody osobowe: Fiat Seicento oraz Audi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzeniu oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

Ponadto w minionym tygodniu odnotowano dziewięć przypadków pożarów suchych traw.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.