KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia

Dodano:
garwolin - Rząd wprowadza kolejne ograniczenia

Po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce kolejnych ograniczeń dotyczących zgromadzeń. Jak zaznaczył, "wprowadzenie nowych zasad jest niezbędne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa i nie dopuścić do sytuacji występujących w Hiszpanii, czy Francji".


Premier zaapelował o wzajemne wsparcie obywateli. Ta lekcja wzajemnego pomagania sobie jest niezbędna – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Hasłem Solidarności było codziennie dbanie o drugiego człowieka. Powinniśmy dziś do tego powrócić – dodał.

Najważniejsze decyzje
    • Wprowadzenie zakazu wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu,
    • Wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa,
    • Ograniczenie liczby osób do 5, m.in. na mszach świętych, pogrzebach czy ślubach. Do limitu nie wlicza się kapłanów czy np. osób z zakładów pogrzebowych,
    • Wprowadzenie ograniczeń dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa,
    • Nowe ograniczenia obowiązują od dziś do 11 kwietnia.
    • W przypadku złamania zakazów groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł,
    • Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie policja.

REKLAMA:


Obecny na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował o rozsądek, który pozwoli uratować życie wielu osób. Jeżeli nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, to nie uda nam się uratować ludzkich żyć – zaznaczył. Wiem, że to trudny czas. Bardzo proszę, zostańmy w domu – dodał.

Minister zapewnił, że w Polsce nie zabraknie testów na koronawirusa. Doszliśmy do poziomu ok. 3 tys. testów na dobę, a rozdysponowaliśmy ich już 100 tys. – poinformował Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia apelował do prezydentów miast o odpowiednią organizację transportu publicznego. Nie powodujmy takich sytuacji, w których gromadzenie się w autobusie czy tramwaju może doprowadzić do ryzyka zarażenia się – podkreślił Łukasz Szumowski.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gość (, #IP 11cd98a02f) Odpowiedz

Z tego co mówił premier to od jutra

Zawsze jest wij ściek... (, #IP 58cc6a7d34) Odpowiedz

Jak są problemy to zawsze tracą na poparciu rządzący. Gdyby wybory odbyły się w terminie ustawowym, wygra PSL. PiS do tego nie dopuści. Bezsensownymi ograniczeniami chcą najpierw sprokurować legendę, że jakoby ienahama. Odwrócić uwagę. Oczywiście dla tych niezdecydowanych 20procent uprawnionych do głosowania, czyli 10procent -głosujących w praktyce. Ekonomia celowanych argumentów pomoże w tym. To nie więcej niż 1,8 mln osób. Zamiast służby zdrowia, tylko TVPiS dostało 2mld zł na propagandę wyborczą. A przecież mają jeszcze cały aparat państwowy i budżet, - dla TKM. Ponad 2tysiące zł, na przekonanie każdego niezdecydowanego. Wystarczy im wypłacić. Wszyscy oni mają telefony i rozmawiają o polityce. Wybiorą tych nieprzekonanych, na podstawie komputerowego profilowania ekspresji medialnej przekonań politycznych. Dla rządowo-służbowego centrum analiz, to półtora dnia pracy wyrafinowanego oprogamowania. 40kWh energii elektrycznej, czyli około pół stówki PLN (100zł),z peryferiami. PiS nie chce, ale zmusi. Koniecznie z wielkim żalem. Za rok, ci co przeżyją będą już wdzięczni, że przeżyli.